The School Of Life İstanbul, kasımda iş hayatına ayna tutacak

428

İstanbul Bilgi Üniversitesi çatısı altında katılımcılarını ‘daha iyi yaşam’ alternatiflerini keşfetmeye davet eden The School of Life İstanbul’da, Kasım ayı boyunca, iş hayatından liderliğe, etkili iletişimden stresle baş etme yollarına kadar pek çok başlıkta 12 farklı atölye düzenlenecek

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin hayata geçirdiği The School of Life (TSOL) İstanbul, kasım ayında iş hayatına ayna tutuyor. ‘Yaşam Okulu’, katılımcılarını, iş hayatında stresle başa çıkabilmeye, liderliğe giden yolda kendi tarzını yaratmaya, iş yerinde etkili iletişim kurabilmenin yollarını keşfetmeye davet ediyor.

Employer Brand Academy Türkçe Sertifika Programı

“Sami Bugay İle Liderlikte Kendi Yolunu Bulmak” başlığıyla 9 Kasım Çarşamba günü düzenlenecek atölye, iyi bir lider olmanın farklı yollarını inceliyor. Liderliğin, güçlü yönleri öne çıkardığı gibi, zayıflıkları ve güvensizlikleri de görünür kıldığını savunan atölye, katılımcıların kendilerine özgü bir liderlik tarzı geliştirebilmelerine kapı aralıyor.

15 Kasım Salı günü “Alper Hasanoğlu İle Stresi Nasıl Yönetiriz” başlığıyla yapılacak atölye ise, dış faktörlerden kaynaklandığı düşünülen stresin, gerçekte daha büyük ve daha temel bir nedenden kaynaklandığına ışık tutmayı hedefliyor. Somut şeylerin ötesinde, benliğimizin derinliklerinden kaynaklanan bir kaygıya sahip olduğumuzdan hareketle atölye, stresi, gerçekten önemli şeyler için yaşamayı öğretiyor.

“Şeyda Taluk İle Liderin Yolculuğu: Hikayeni Yaratmak” atölyesi ise 16 Kasım Çarşamba günü gerçekleşecek. İş ve özel hayatında liderlik özelliklerini geliştirmek isteyen katılımcılara açık olan bu atölyede, felsefe, psikoloji ve ikna sanatından yaklaşımlar, örnekler ve uygulamalarla, liderlik yolculuğunda hikayenin önemi ve anatomisi ele alınıyor.

19 Kasım Cumartesi günü düzenlenecek “Danis Navaro İle Kariyer Ve Varoluş” atölyesi, “çalışma ile insan arasındaki ilişki nedir; insan neden çalışır; çalışma ile insan arasındaki ilişki nedir; çalışma hayatında doyum ve doyumsuzluğu oluşturan koşullar nasıl gelişir; varoluşçu çalışma ne demektir” gibi sorular ekseninde gerçekleştiriliyor.

22 Kasım Salı günü yapılacak “Ayşem Burhanoğlu İle İş’te Etkili İletişim Kurmak” başlıklı atölye de psikolojik mücadelenin hüküm sürdüğü bir alan olan iş hayatında, sağlıklı ilişkiler kurabilmenin yollarına bakıyor. Etkili iletişim kurmanın düşünüldüğü kadar kolay olmadığından hareketle atölye, iş yerinde takılan maskeleri inceliyor ve gerçek benliğimize en uygun maskenin hangisi olduğunu belirlemeyi amaçlıyor.

TSOL’un kasım ayı programında ayrıca, Itır Erhart İle İçimizdeki Kahramanı Uyandırmak; Ebru Nihan Celkan ile Yazarak İyi Olmak; Zeynep Evgin İle Nasıl Farklı Fikirde Kalabiliriz; Elis Simson İle Filozoflardan Hayat Dersleri; Defne Eraslan İle ‘Yeterince İyi’ Anne Olmak ve Aydan Bayır İle Kendimize Karsı Nasıl Daha Anlayışlı Oluruz başlıklarıyla da atölyeler bulunuyor.

Atölyelere kayıtlar www.theschooloflife.com/istanbul adresinden yapılabiliyor. İstanbul’un ‘Yaşam Okulu’, aynı zamanda tüm etkinlikler için erken kayıtta yüzde 20 indirim avantajı sunuyor. Dersler Joint Idea Kanyon’da düzenleniyor.

THE SCHOOL OF LİFE İSTANBUL KASIM PROGRAMI TAKVİMİ:

Kasım 2016

Itır Erhart ile İçimizdeki Kahramanı Uyandırmak – 1 Kasım 2016, Salı

Ebru Nihan Celkan ile Yazarken İyi Olmak – 5 Kasım 2016, Cumartesi

Zeynep Evgin ile Nasıl Farklı Fikirde Kalabiliriz – 8 Kasım 2016, Salı

Sami Bugay ile Liderlikte Kendi Yolunu Bulmak – 9 Kasım 2016, Çarşamba

Elis Şimşon ile Filozoflardan Hayat Dersleri – 12 Kasım 2016, Cumartesi

Alper Hasanoğlu ile Stresi Nasıl Yönetiriz – 15 Kasım 2016, Salı

Şeyda Talık İle Liderin Yolculuğu:Hikayeni Yaratmak – 16 Kasım 2016, Çarşamba

Daniş Navaro ile Kariyer ve Varoluş – 19 Kasım 2016, Cumartesi

Ayşem Burhanoğlu ile İş’te Etkili İletişim Kurmak – 22 Kasım 2016, Salı

Defne Eraslan ile ‘Yeterince İyi’ Anne Olmak– 26 Kasım 2016, Cumartesi

Aydan Bayır ile Kendimize Karşı Nasıl Daha Anlayışlı Oluruz – 29 Kasım 2016, Salı

Defne Eraslan ile İlişkiden Sonra Hayat Nasıl Devam Eder – 30 Kasım 2016, Çarşamba

Yanıtlayın / Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.