Berna Öztınaz, STFA Grubu Strateji ve İnsan Kaynakları Başkanı oldu

553

STFA Grubu’ndan yapılan açıklamaya göre 1 Eylül 2016 tarihi itibariyle görevine başlayan Berna Öztınaz grubun; Finans, Strateji ve İnsan Kaynakları, IT, Hukuk fonksiyonlarının, holding merkezli strateji ve uygulamaları doğrultusunda yönetimini üstlendi.

1973 doğumlu olan Berna Öztınaz, İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Fakültesini bitirdi. 2007 yılında ise Sabancı Üniversitesi Executive MBA programını tamamladı.

Employer Brand Academy Türkçe Sertifika Programı

Öztınaz 1998 yılında Sabancı Grubunda Kordsa A.Ş.’ye katılarak Türkiye operasyonunun yanı sıra Mısır, Almanya, Arjantin ve İran’daki iştirakler için çeşitli projelerde ve Kordsa-Dupont ortaklığının gerçekleşmesinde aktif olarak çalıştı. 2005 yılında İnsan Kaynakları ve İş Destek Müdürü olarak Enerjisa’ya katıldı.

2007 yılında Enerjisa İnsan Kaynakları ve İş Destek Direktörü görevine atanarak, stratejik insan kaynakları, iş mükemmelliği, bilgi sistemleri, kurumsal iletişim, projeler satınalma ve hukuk fonksiyonlarını yönetti. Bu dönemde Verbund-Enerjisa ortaklığının hayata geçirilmesi ve devamında aktif rol oynadı.

Berna Öztınaz, 2012 yılında Stratejik İş Destek Bölüm Başkanı görevine atanarak Sabancı Holding ve E.ON ortaklığında faaliyetlerini sürdüren Enerjisa Enerji A.Ş. altında yapılanmış olan Üretim, Ticaret, Dağıtım ve Satış şirketlerinin stratejik iş destek fonksiyonlarının yönetimini yürütmeye başladı. Öztınaz, bu görevde, stratejik insan kaynaklarının yanısıra, marka yönetimi, iş mükemmelliği, özelleştirme sürecinde insan kaynakları yönetimi, satınalma ve birleşme süreçleri, kurum kültürü yönetimi, toplu sözleşmeler, endüstri ilişkileri ve stratejik yeniden yapılandırma projeleri yönetti.

Evli ve bir çocuk annesi olan Berna Öztınaz, 3 dönem Peryön Yönetim Kurulu Üyesidir.

Yanıtlayın / Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.