DÜNYAYLA İŞ YAPANLAR: KÜRESELLEŞME SÜRECİNDE TÜRK ÇOKULUSLULARI

620

Koç Üniversitesi Yayınları (KÜY), İşletme kategorisinde Dünyayla İş Yapanlar: Küreselleşme Sürecinde Türk Çokulusluları adlı kitabı yayımladı.

TÜBİTAK ve Bilim ve Teknolojide Avrupa İşbirliği Aksiyonu (COST) tarafından desteklenen kitap, Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde Öğretim Üyesi Caner Bakır tarafından kaleme alındı. Kitap, hem iktisadi ve idari bilimler fakültesi öğrencileriyle akademisyenlerinin hem de reel sektörde ve bankacılık sektöründe çalışan profesyonellerin ilgisini çekecek nitelikte.

Employer Brand Academy Türkçe Sertifika Programı

Koç Üniversitesi Yayınları (KÜY) tarafından yayımlanan, Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde Öğretim Üyesi Caner Bakır’ın kaleme aldığı Dünyayla İş Yapanlar: Küreselleşme Sürecinde Türk Çokulusluları adlı kitap raflardaki yerini aldı.

Hem iktisadi ve idari bilimler fakültesi öğrencileriyle akademisyenlerinin hem de reel sektörde ve bankacılık sektöründe çalışan profesyonellerin ilgisini çekecek olan Dünyayla İş Yapanlar, Türk şirketlerinin uluslararasılaşma hızının son yıllarda arttığına dikkat çekiyor. Küresel aktör olma yolunda milyarlarca dolarlık satın almalar yapan şirketler var artık. Buna rağmen henüz çalışılmamış bir alan olan Türk çokuluslularına odaklanan Dünyayla İş Yapanlar, bu şirketlerin dış yatırım eğilimlerini, motivasyonlarını ve stratejilerini uluslararası karşılaştırmalarla ve disiplinlerarası kurumsal bir yaklaşımla inceliyor.

TÜBİTAK ve Bilim ve Teknolojide Avrupa İşbirliği Aksiyonu (COST) tarafından desteklenen bu çalışmada Caner Bakır, Türk çokuluslu şirketlerinin ne zaman, hangi ülkelere ve sektörlere yatırım yaptığını; uluslararasılaşmada ülkeye ve şirkete özgü avantajlarının neler olduğunu; uluslararası rekabette dinamik becerilerini ve özgün avantajlarını nasıl kullandıklarını araştırıyor. Aynı zamanda yatırım yapılan ülkelerdeki devlet kapasitesinin önemine, Türkiye’nin ve hedef ülkenin kurumsal yapısının şirketlerin uluslararasılaşma stratejileriyle küresel duruş ve performanslarına etkisine dair analizler yapıyor. Bu yolla şirketlerin ve hükümetlerin strateji geliştirme ve uygulama aşamalarına da katkıda bulunabilmeyi amaçlıyor.

 

Künye Bilgisi:

DÜNYAYLA İŞ YAPANLAR:

KÜRESELLEŞME SÜRECİNDE TÜRK ÇOKULUSLULARI

Fiyat (KDV Dâhil): 28 TL

ISBN: 978-605-9389-11-2

Barkod: 9786059389112

Ürün Sırası: 102

Ana Kategori: İşletme

Ebat: 16,5 x 24 cm

Sayfa Sayısı: 230

Kapak Türü: Karton Kapak

 

Koç Üniversitesi Yayınları Sertifika no: 18318

İstiklal Caddesi No:181 Merkez Han Beyoğlu/İstanbul +90 212 393 6000

kup@ku.edu.trwww.kocuniversitypress.comwww.kocuniversitesiyayinlari.com

 

dunyayla-is-yapanlar-caner-bakir

Yanıtlayın / Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.