Şirketler Sosyal Sorumluluk için İstanbul’da buluşuyor

563

114 ülkede, 5.000 şubesi ve 200.000’i aşkın üyesiyle faaliyet gösteren dünyanın en büyük liderlik ve girişimcilik organizasyonlarından Junior Chamber International (JCI)’ın, “Uluslararası Kurumsal Sosyal Sorumluluk ödülleri” (ICSR) için geri sayım başlıyor.

JCI Kültür tarafından 2015 yılından bu yana düzenlenen ve uluslararası platformda ödüle layık görülen ICSR(Uluslararası Kurumsal Sosyal Sorumluluk ödülleri) bu yılda hız kesmeden çalışmalarına devam ediyor. Birçok markanın katılımıyla uluslararası boyutta faaliyet gösteren yarışma için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Kurumların sosyal sorumluluk projelerini tanıttığı ve iyi uygulamaların ödüllendirilmesini içeren yarışma Kasım ayında gerçekleşecek.

Employer Brand Academy Türkçe Sertifika Programı

Etkinliğin ev sahipliğini üstlenen JCI Kültür şubesinin Uluslararası İlişkilerden sorumlu Başkan Yardımcısı Eda Bohur şunları dile getirdi:

“JCI Birleşmiş Milletler bünyesinde özel danışman statüsünde yer alan ilk sivil toplum kuruluşudur. Uluslararası kurumsal sosyal sorumluluk ödülleri jüri üyelerimiz tarafından ‘Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ esas alınarak değerlendirilecektir. JCI ve JCI Türkiye ülkemizde ve dünyada gerçekleştirdiği projeleriyle, 2030 yılına kadar erişilmesi öngörülen kalkınma hedeflerine yönelik çalışmalarına devam etmektedir”.

JCI Kültür Şubesi İş Dünyasından sorumlu Başkan Yardımcısı ve ICSR Proje Direktörü Şevket Karadaş:

“Yarışmamız şirketlerin sosyal sorumluluk projelerini tanıtmak ve iyi uygulamaların ödüllendirilmesini içermektedir. Bu sene ikincisini düzenleyeceğimiz ödül törenimiz Kasım ayında gerçekleşecek. Türkiye ve diğer ülkelerden katılımcıların başvurularını almaya başladık. ICSR projemizin bizi en heyecanlandıran kısmı, 2015 yılında Avrupa Konferansı ‘twinning’ resmi oturumunda en iyi proje örneği kategorisinde sunulmasıydı. 2016 JCI Avrupa Konferansında “Uluslararası Sosyal Sorumluluk” kategorisinde aldığımız birincilik ödülü ile ülkemizin tanıtımına katkı sağlamaktan onur duyduk. Dünya konferansında dünyanın en iyisi olmak ve ödülü ülkemize getirmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Yanıtlayın / Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.