Citrix, Kadınlar İçin Çalışılacak En İyi Şirketler Arasında Gösterildi

411

2003 yılından bu yana Seramount firması tarafından gerçekleştirilen Multicultural (Çok Kültürlü) Kadınlar İçin En İyi Şirketler araştırması, şirketlerin çok kültürlü kadınları katılım sağlama ve iş pozisyonlarında yükselme konularında teşvik eden kültürler yaratmaya yönelik kaydettikleri ilerlemeyi takip ediyor.

Bu girişime gösterilen katılım yıldan yıla %19’luk bir artış göstererek son beş yılda %358 oranında arttı. Seramount’s Insights ekibi bu artışı, beyaz olmayan kadınları istihdam etmeye ve terfi ettirmeye yönelik artan ilginin yanı sıra soru türlerindeki, özellikle de kadınların her soruya ilişkin özel olarak yaptığı değerlendirmelerdeki iyileşmeye bağlıyor.

Employer Brand Academy Türkçe Sertifika Programı

Citrix Başkan Yardımcısı ve Çalışanlardan Sorumlu Üst Düzey Yöneticisi Donna Kimmel şunları söylüyor: “Citrix’te kadınların anlamlı katkılarda bulunup başarılı olabilecekleri bir çalışma ortamı yaratmayı amaçlıyoruz. Geçtiğimiz yıllarda kadınlara hem profesyonel hem de kişisel hayatlarında ilerleyebilmeleri için çeşitli, kapsayıcı ve adil fırsatlar sağlamak üzere anlamlı adımlar attık. Gösterdiğimiz çabalar için Seramount tarafından takdir edilmiş olmaktan memnuniyet duyuyoruz.”

Bu yılın Çok Kültürlü Kadınlar İçin En İyi Şirketler raporundaki temel bulgular arasında şunlar yer alıyor:

  • Kıdemli liderlerle resmi sponsorluk, çok kültürlü kadınları ileriye taşımanın en önemli yollarından biri. 2021 kazananlarının %68’i (kazanamayanların %18’ine karşılık) resmi sponsorluk, %61’i de (kazanamayanların %14’üne karşılık) sponsorlara ve/veya sponsorluk alan kadınlara kültürel yeterlilik eğitimi sunuyor. Mentorluğun çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık bakış açısıyla gerçekleştirilmesi de çok önemli.
  • 2021 yılının kazanan şirketlerinin %75’i, (kazanamayanların %45’ine karşılık) ırkçılık karşıtı özel eğitimlere sahip. 2021 kazananlarının %65’inde CEO’lar, (kazanamayanların %45’ine karşılık) ırkçılık hakkında düzenlenen tartışmalara öncülük ediyor; %89’u ise (kazanamayanların %57’sine karşılık) ırkçılık kaynaklı travmaları ele almak için özel programlara sahip.
  • Hesap verebilirlik ve liderlik katılımı, çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık hedeflerini ilerletmede kritik öneme sahip. 2021 yılının kazanan şirketlerinin %95’i (kazanamayanların %43’üne karşılık), yıllık performans değerlendirmelerinin bir parçası olarak çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılıktan yöneticileri sorumlu tutuyor. Ayrıca kazanan şirketlerin %75’inde (kazanamayanların %20’sine karşılık) çeşitlilik hedefleriyle ilişkili yönetim ücretlerini CEO’lar denetliyor ya da onaylıyor.
Yanıtlayın / Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.