Yönetim kurulu adayı kadınlar Vodafone’un ev sahipliğinde buluştu

380

Ekonomiyi yönlendiren kurumların en üst karar mercilerinde daha fazla kadın olabilmesi için başlatılan ve bu yıl 2’inci dönem çalışmalarını yürüten Yönetim Kurulunda Kadın programı çerçevesinde gerçekleştirilen menti buluşması, bu kez Türkiye’nin lider mobil telekom operatörlerinden Vodafone ev sahipliğinde yapıldı.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Pınar Kalay, yeniden işbaşı yapmak isteyen kadınlara destek olmak için kurulan YenidenBiz Derneği’ni temsilen Özlem Yeşildere, Pelin Kabalak ve Göknil Bigan da buluşmaya katıldı. Ayrıca Egon Zehnder Türkiye CEO’su Murat Yeşildere, keyifli sunum ve sohbetleriyle buluşmaya renk kattı.

Employer Brand Academy Türkçe Sertifika Programı

KADINLAR “YENİDEN BİZ” DİYOR

İş hayatına dönmek isteyen eğitimli ve deneyimli kadınların istihdamını kolaylaştırmak amacıyla hayat geçen YenidenBiz’in kurucularından Mobiliz Bilgi ve İletişim Teknolojileri CEO’su Özlem Yeşildere, derneğin iş hayatına 1 yıl veya üzeri ara vermiş kadın adaylara kariyerlerinde destek vermek amacıyla hayata geçtiğini paylaştı.

Coca Cola, Fiba Holding, Kale Grubu ve Unilever gibi şirketlerin istihdam politikaları çerçevesinde YenidenBiz derneğinden faydalanmaya başladığının açıklandığı buluşmada, farklı firmalarla birlikte portföyünde her geçen gün genişletildiği paylaşıldı.

NESİLLER ARASI LİDERLİK

Buluşmanın son konuşmacısı olarak sahne alan isim, uluslararası danışmanlık firması Egon Zehnder’in CEO’su Murat Yeşildere oldu. Egon Zehnder tarafından sürdürülen #leadersanddaughters sürecine paralel olarak gerçekleştirilen sohbette, “nesiller arası kadın liderliğin sırları” başlığı altında mentiler kendi kariyer hikayelerinden yola çıkarak deneyimlerini paylaşma fırsatı da yakaladı.

Yanıtlayın / Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.