WEConnect International Konferansı, global şirketler ile Türkiye’deki kadın iş sahiplerini buluşturdu

511

Dünya genelinde yüzde 51 kadın ortaklı işletmelerin global tedarik zincirinde yer alması amacıyla faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşu WEConnect International, Türkiye’de üçüncüsünü düzenlediği yıllık konferansında satın alma gücü yüksek büyük ölçekli şirketler ile kadın iş sahiplerini bir araya getirdi.

 

Uluslararası danışmanlık ve denetim şirketi EY Türkiye’nin sponsorluğunda 11 Aralık Salı günü gerçekleşen konferansa Türkiye’den ve yurtdışından WEConnect International üyesi ve destekçisi kurumların üst düzey yöneticileri katılım gösterdi. Ana teması “Tedarik Zincirinde Çeşitlilik” olan konferansın ev sahipliğini WEConnect International Türkiye Direktörü Nilay Çelik ve WEConnect International Kurumsal İlişkilerden Sorumlu Direktörü Michael Tobolski yaptı. Konferansın açılış konuşmasını EY Türkiye Kurumsal Finansman Şirket Ortağı ve Girişimci Kadın Liderler Programı EMEIA Lideri Demet Özdemir gerçekleştirdi. EY Türkiye Vergi Şirket Ortağı ve Girişimci Kadın Liderler Türkiye Lideri Müge Tan Belviso ise, satın alma konusundaki iş birliği fırsatlarının da görüşmeler sırasında değerlendirildiği konferans kapsamında gerçekleştirilen yarışmada jüri görevini üstlendi.

 

Employer Brand Academy Türkçe Sertifika Programı

WEConnect International Türkiye Direktörü Nilay Çelik, konu ile ilgili şunları söyledi: “Tedarikte çeşitlilik sağlanması konusunun Türkiye’de bilinirliğini artırma ve kadın iş sahiplerini global firmalar ile buluşturma hedefiyle Türkiye’de üçüncüsünü gerçekleştirdiğimiz konferansımıza gösterilen ilgi ve destek başarıya yaklaştığımızı gösteriyor. WEConnect International’ın misyonu ve çalışma şekli kadınlara yardım etme bakımından benzersiz ve onlara çok somut bir katkı sağlıyor; kadın iş sahiplerinin birçok büyük kuruma satış yapabilmesi için onlara fırsat yaratıyoruz. Kadın iş sahiplerinin büyük kurumsal satış fırsatlarında başarı elde etmeleri için ihtiyaç duydukları donanımların kazandırılması için eğitimler koordine ediyoruz. Gelecekte de hem global hem de lokal olarak daha çok kurumu ve kadın iş sahibini platformumuza katarak, kurumlar ve iş sahipleri arasında tedarik fırsatları yaratmayı sürdüreceğiz.”

 

EY Türkiye Kurumsal Finansman Şirket Ortağı ve Girişimci Kadın Liderler Programı EMEIA Lideri Demet Özdemir, “EY Türkiye olarak, ekonomik büyümenin hızlandırılmasında etkin rol oynayan girişimciliğe büyük önem veriyor ve girişimcileri her alanda destekliyoruz. Bu yıl Türkiye’de 11. kez düzenlediğimiz Yılın Girişimcisi Programı ve kadın girişimcilerin iş dünyasında yükselmelerini desteklemek amacıyla gerçekleştirdiğimiz EY Türkiye Girişimci Kadın Liderler gibi programlarımız aracılığıyla girişimcilere destek olmaya devam edeceğiz. Kadın girişimcilerin güçlendirilmesini sağlayan, hedefledikleri pazarların kapılarını açan bu konferansta, onların işletmelerini büyütmelerine yardımcı olmak ve Türkiye ekonomisine sağladığımız katkıyı artırmak en büyük amacımız” şeklinde konuştu.

 

EY Türkiye Vergi Şirket Ortağı ve Girişimci Kadın Liderler Türkiye Lideri Müge Tan Belviso ise “Türkiye’de 2016 yılında uygulamaya başladığımız EY Türkiye Girişimci Kadın Liderler Programı’yla, kadınların belli bir noktaya ulaştırdıkları şirketlerini büyütmelerine, pazarda öncü ve sektöründe lider konuma ulaşmalarına yardımcı olmayı amaçlıyoruz. Bu tamamen ücretsiz programda yer almak üzere bağımsız bir jüri tarafından seçilen kadın girişimciler, EY Türkiye yöneticilerinden bire bir mentorluk desteği almalarının, sınıf içi eğitimlerle liderlik yönlerini artırma fırsatı bulmalarının yanı sıra, küresel bir kadın girişimci ağının parçası oluyorlar” dedi.

Yanıtlayın / Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.