Türkiye’de dördüncü dönem mezunlarını veren ‘Samsung Akademi’de gurur günü

418

Samsung Electronics’in “Dünyaya ilham ver, geleceği tasarla” vizyonu doğrultusunda, gençlerin eğitimine fark yaratan projelerle destek olma amacıyla İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere üç ilde hayata geçirdiği ve bu yıl itibariyle ilk kez Gear VR gibi sanal gerçeklik teknolojilerini de dahil ettiği uygulamalı eğitim programı Samsung Akademi, dördüncü dönem sonunda Türkiye’de toplamda 1589 mezun verdi.
Eğitimleri başarıyla tamamlamanın heyecanını yaşayan öğrenciler, 21 Haziran’da İstanbul, 23 Haziran’da İzmir ve 24 Haziran’da Ankara’da gerçekleşen mezuniyet törenlerinde Milli Eğitim Bakanlığı ve Samsung onaylı sertifikalarını aldı. Mezunlardan dereceye girenlere aynı zamanda Samsung tarafından tablet hediye edildi.

Samsung Electronics Türkiye Kamu Sektörü ve Dış İlişkiler Direktörü Dr. R. Erdem Erkul, programa istinaden, “Faaliyet gösterdiğimiz tüm bölgelerde insanları olanaklarla buluşturmaya odaklanan bir dünya lideri olarak; sosyal sorumluluk bilincimizle pek çok proje hayata geçiriyoruz. Türk gençliğinin kendisine fırsat tanındığında geleceğin dünyasında fark yaratacak çok önemli bir potansiyele sahip olduğuna inanıyoruz. Yarınlarımızın teminatı olan gençlerimizin, teknolojinin sağladığı imkanlardan faydalanabilmesini sağlamak en önemli önceliklerimiz arasında yer alıyor. Bu ideal doğrultusunda dünya çapında hayata geçirdiğimiz Samsung Akademi’nin Türkiye’de sadece dört dönemde geldiği nokta, bizim bu projeyle ilgili azmimizin vekararlılığımızın en somut göstergesi. Samsung Akademi’de öğrencilerimize sunduğumuz uygulamalı eğitim, onlara profesyonel yaşamlarında kılavuzluk edip onlara pek çok artı sağlarken; biz de her birini “geleceğin mimarı” olarak gördüğümüz mezunlarımızın başarılarıyla gururlanmaya devam edeceğiz. Gençlerimizin bu özel programı tamamlayıp sektöre hazırlanmasında emeği geçen tüm yönetici ve eğitmen dostlarımıza şükranlarımızı sunuyor, öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.

Employer Brand Academy Türkçe Sertifika Programı

Samsung’un toplam 8,4 milyon TL’lik yatırımla ilkini 2012’de İstanbul’da açtığı, ardından 2013’te Ankara ve İzmir’de de hayata geçirdiği “Samsung Akademi”de öğrenciler, uzman eğitmenler eşliğinde en güncel teknolojik ekipmanlarla donatılmış laboratuvarlarda görüntü ve ses, bilgisayar ve yan ürünleri, mobil cihazlar ve beyaz eşyadan oluşan 4 farklı ürün grubu üzerine uygulamalı eğitim görüyorlar.

Yanıtlayın / Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.