Türkiye Sigorta ‘Hiring Challenge’ tamamlandı

369

Türkiye Sigorta’nın, insan kaynağına değer ve öncelik veren yaklaşımıyla hayata geçirdiği projelerden biri olan IT alanına ilişkin ‘Hiring Challenge’ programı tamamlandı. Gençlere, temel ürün ve sigortacılıktan birim koçları ile işbaşı eğitimine kadar çok sayıda başlıkta ders ve kariyer desteği verilen programı başarıyla tamamlayan 32 kişi, Türkiye Sigorta’da işe alındı.

Türkiye Sigorta Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Sevda Mersin, programa ilişkin yaptığı değerlendirmede, sektörün öncü firması olarak genç yeteneklerin; Türkiye Sigorta’yı tanımalarını, Türkiye Sigorta’nın yenilikçi bakış açısı ve teknolojik üstünlüğüyle on yıl içerisinde uluslararası alanda faaliyet gösteren bir teknoloji şirketi olma hedefine ortak olmalarını amaçladıklarını ifade etti. Mersin, “Programı başarıyla tamamlayan gençlerimizle genel müdürümüz, genel müdür yardımcılarımız, İK ve BT yöneticilerimizin katılımıyla, bir araya gelerek keyifli bir zaman geçirdik. Gençler, sigorta sektöründe IT üzerine eğitimler alırken, sektörümüzün öncülük vizyonuyla örtüşen bu deneyimin bir parçası oldular. Türkiye Sigorta’da sistemleri sektörün ötesine taşırken, çalışan ve müşteri deneyimini yeni teknolojilerle inovatif çözümlere kavuşturma fırsatını yakalayacaklar. Gençlerimize inanmaya ve onları desteklemeye çeşitli projelerle devam edeceğiz.”

Employer Brand Academy Türkçe Sertifika Programı

Binden fazla başvuru alınan programda 450 aday teknik teste uygun görüldü. Bilgi Güvenliği Müdürlüğü’ne siber güvenlik alanında 16 kişi, Uygulama Geliştirme Direktörlüğü’ne yazılım java, C#, .Net, PL SQL alanında 14 kişi, Network Yönetimi Müdürlüğü’ne 2 kişi işe başladı. 4. sınıfta olup okumaya devam eden adaylar ise part time olarak işe alınırken, mezun olunca tam zamanlı devam edecekler. 

Yanıtlayın / Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.