Sodexo babalık iznini 2 katına çıkardı.

Sodexo'dan yeni İK programı

70

Dünyada 45 ülkede her gün 100 milyondan fazla insana hizmet veren Sodexo, çalışanlarının ve ailelerinin refahını artırmak için bir dizi iyileştirmeyi barındıran VITA by Sodexo projesini hayata geçirdi. İnsan kaynakları alanında yenilikçi ve eşitlikçi adımlar atmaya devam edeceklerini paylaşan Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi İnsan Kaynakları Direktörü ve Avrupa Kıtası Çeşitlilik, Eşitlik & Kapsayıcılık Direktörü Damla Benli Yıldırım, “VITA by Sodexo projemizle çalışanlarımızın ebeveynlik izinleri, çalışan destek programı, refakatçi izni, vefat durumunda ödenek gibi yan haklarını küresel bir standartlara uygun şekilde düzenledik” dedi.

Sodexo, insan kaynakları alanındaki uygulamalarını VITA by Sodexo projesi ile genişletti.

Employer Brand Academy Türkçe Sertifika Programı

Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi İnsan Kaynakları Direktörü ve Avrupa Kıtası Çeşitlilik, Eşitlik & Kapsayıcılık Direktörü Damla Benli Yıldırım, “Sodexo’da çalışanlarımızın ve ailelerinin refahı bizim için öncelikli. Bu kapsamda sürekli olarak iyileştirmeler yapıyor ve sektörün kurucusu olmanın verdiği sorumlulukla hareket ediyoruz” dedi.

VITA by Sodexo projesinden bahseden Damla Benli Yıldırım, “Toplumsal cinsiyet eşitliği politikamızın bir yansıması olarak babalık iznini 5 günden 10 güne çıkardık. Refakatçi izni uygulamasını başlattık, ailesinde birinci derece yakını ağır hasta olan çalışanlarımıza bu izni veriyoruz. Çalışanımızın vefatı durumunda ise çalışanın ailesine bir yıllık maaş ödemesi yapıyoruz. Annelik İzni ve Çalışan Destek Platformu uygulamalarımızla da çalışanlarımızın yanında olmaya devam ediyoruz” dedi.

Cinsiyet eşitliği öncelik 

Cinsiyet ve fırsat eşitliği, çeşitlilik ve kapsayıcılık politikaları çerçevesinde yeni çalışmalara imza attıklarını anlatan Damla Benli Yıldırım “Yüzde 48 kadın çalışan oranımızı artırmak için eğitim ve mentorluk programları gerçekleştiriyoruz. Ayrıca kız çocuklarının sektörde daha fazla yer alması için onlara staj imkânı sağlayarak kendilerini geliştirmelerine olanak tanıdığımız ‘Gelecek Atölyeleri’ sosyal sorumluluk projemizle de sektöre katkı sunuyoruz” diye konuştu.

Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi Hakkında

Ülkemizde 1992 yılından bu yana faaliyette bulunan Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi AŞ, Türkiye’nin en seçkin şirketlerine ve değerli kamu kuruluşlarına yemek, temizlik, bina yönetimi, teknik mühendislik hizmetleri, resepsiyon, muhaberat hizmetleri gibi pek çok alanda hizmet sağlıyor. Sodexo’nun global vizyonunun bir parçası olarak ise ülkemizdeki operasyonlarda tedarik zinciri ve istihdamın tamamı yerel kaynak kullanarak gerçekleştiriliyor.

Yanıtlayın / Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.