Shire Türkiye çalışanları Global Yardımlaşma Günü’nde, engelsiz yaşam için Düşler Akademisi’ne elini uzattı

412

Dünyanın önde gelen biyoteknoloji şirketlerinden Shire, Türkiye’de ve dünyada çalışanlarının sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olmasına öncülük ediyor. Bu kapsamda dünya çapında her yıl “Global Yardımlaşma Günü” (“Global Service Day”) kabul edilen 13 Ekim’de, ihtiyaç sahibi çocuklara yardım eli uzatıyorlar. Bu yıl, Shire Türkiye ve Eczacıbaşı Shire Genel Müdürü Kaniye Onat ve üst düzey yöneticiler dahil yaklaşık 40 Shire Türkiye çalışanı, Düşler Akademisi’ndeki öğrencilerle beraber mutfak, maket ve resim atölyelerine katılarak, engelli ve sosyal dezavantajlı öğrencilerle birlikte üretme ve yaratma deneyimi yaşadılar. 

Nadir hastalıklar ve özel uzmanlık gerektiren alanlarda yenilikçi tedavi yöntemleri geliştiren Shire, dünyanın önde gelen biyoteknoloji şirketlerinden biri olarak 100’den fazla ülkede hastaların hayatını iyileştirmeye katkıda bulunuyor.

Employer Brand Academy Türkçe Sertifika Programı

Shire’ın dünya çapında 70 ülkede yaklaşık 24000 çalışanı, her gün ortak bir misyon ile iş başı yapıyor: dünya genelinde nadir görülen hastalıklardan ve özel uzmanlık gerektiren tıbbi koşullardan etkilenen, hayatlarını dolu dolu yaşamalarını sağlayacak etkili tedavilerin eksikliğini hisseden yüz milyonlarca insanın hayatında çığır açacak tedavi yöntemlerini geliştirip, bu kişilere ulaştırmak.

Daha iyi bir dünya vizyonuyla hastaların hayatlarına katkı sunan Shire çalışanları, içinde yaşadıkları toplumlara faydalı olmak için çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde görev alıyorlar. Bu kapsamda dünya çapında her yıl Global Yardımlaşma Günü (“Global Service Day”) olarak kabul edilen 13 Ekim gününde Shire çalışanları, ihtiyaç sahibi çocukların yanında olmaya çalışıyor. Geçen yıl tüm dünyada 6500’den fazla Shire çalışanı, yaklaşık 150 lokasyonda toplam 25 bin saatten fazla gönüllü olarak çalıştı.

Shire Türkiye çalışanları, Düşler Akademisi öğrencileriyle atölyede çalıştı

Bu yıl üçüncüsü kutlanan Global Service Day kapsamında, Shire Türkiye çalışanları Düşler Akademisi’ni ziyaret etti. Engelli ve sosyal dezavantajlı öğrencilere ücretsiz kültür ve sanat eğitimleri veren Düşler Akademisi, bireylerin sanat yoluyla sosyal hayata katılmalarını hedefliyor. Düşler Akademisi, 2008’den beri AYDER (Alternatif Yaşam Derneği), UNDP (Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı), Kalkınma Bakanlığı ve Türkiye Vodafone Vakfı desteğiyle 10 binlerce engelliye engelsiz sosyal yaşam çözümleri ve olanakları sunuyor.

Shire Türkiye ve Eczacıbaşı Shire Genel Müdürü Kaniye Onat ve üst düzey yöneticiler dahil yaklaşık 40 Shire Türkiye çalışanı, Düşler Akademisi’ndeki öğrencilerle beraber mutfak, maket ve resim atölyelerine katıldılar. Çalışanlar, öğrencilerle birlikte atölyelerde görev alarak onlarla beraber üretme ve yaratma deneyimi yaşadılar. Düşler Akademisi’ndeki diğer programları da gezip öğrencilerle bir araya gelen Shire Türkiye çalışanları, ayrıca Engellilik Konusuna Doğru Yaklaşım Eğitimi’ne katıldılar. Düşler Akademisi’ndeki atölye katılımcısı engelli ve sosyal dezavantajlı öğrencilerin, atölye eğitimlerini takiben ilerleyen dönemde kendi branşlarında meslek edinmeleri hedefleniyor. Öğrencilerin atölye çalışmalarını tamamladıktan sonra ilgili atölyelerde eğitmen olma şansları da var.

Sosyal sorumluluğu iş süreçlerinin ve değerlerinin merkezine yerleştiren Shire, Türkiye’nin yanı sıra tüm dünyada Global Yardımlaşma Günü kapsamında çocuklar için gönüllülük projelerine katılarak ihtiyaç sahibi çocuklara dokunma şansı yakaladı.

Yanıtlayın / Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.