PepsiCo’nun yeni İK Direktörü Birsen Çevik Akgünlü oldu

504

Kadın üst düzey yönetici sayısı ile öne çıkan ve kadın çalışanların kariyer yapmak için tercih ettiği firma olarak tanınan PepsiCo Türkiye, İnsan Kaynakları’nın deneyimli ismi Birsen Çevik Akgünlü’yü İK Direktörü olarak 1 Mart 2016 itibarıyla bünyesine kattı

Boğaziçi Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun olduğu 1996 yılından bu yana, önde gelen global şirketlerde, İnsan Kaynakları’nın farklı birimlerinde deneyim sahibi olan Birsen Çevik Akgünlü, gıda ve içecek sektörünün liderlerinden PepsiCo’ya “İnsan Kaynakları Direktörü” olarak atandı.

Employer Brand Academy Türkçe Sertifika Programı

İnsan Kaynakları kariyerine 1996 yılında PwC’de başlayan Akgünlü, 1999-2001 yılları arasında Hewlett-Packard’da çalıştı. 2001’de girdiği British American Tobacco Türkiye’de, farklı pozisyonlarda ve ülkelerde görev aldıktan sonra, son olarak İK Direktörlüğü görevini sürdüren Akgünlü, Mart 2016 itibarıyla ‘İnsan Kaynakları Direktörü’ olarak atandığı PepsiCo’da görevine başladı.

Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği (BUMED) İK Kulübü’ne üye olan Akgünlü, aynı zamanda her sektörden çalışan kadınların ‘network’ ve liderlik geliştirmeleri için çalışan global PWN (Çalışan Kadınlar Ağı) programının Türkiye şubesinin kurucuları arasındadır. Akgünlü, Şubat 2014’ten bu yana Türkiye’de 300 üyesi bulunan derneğin gönüllü mentorluk faaliyetlerini yönetiyor.

Akgünlü evli ve bir kız çocuğu annesidir.

Yanıtlayın / Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.