Özlük haklarına dijital el değdi

613

E-dönüşüm kapsamında sunulan uygulamalar, kurumlara katma değer sağlarken, vatandaşların da hayatını kolaylaştırıyor. Geleneksel bordrolama süreçleri imzalama, baskı ve teslimat gibi nedenlerden dolayı zaman kaybına yol açıyor. Özellikle farklı lokasyonlarda çalışanları bulunan kurumlarda bu maliyetler önemli bir gider kalemi oluşturuyor. E-GÜVEN, yenilikçi ürünü Belgepro ile kurumların toplu bordro oluşturma ve gönderme işlemlerini kolaylaştırıyor. Belgepro ile yüzlerce bordro oluşturma, bu bordroları toplu olarak imzalama ve dağıtma işlemleri dakikalar içinde tamamlanıyor.

Artık bordrolar zaman damgalı

Employer Brand Academy Türkçe Sertifika Programı

Belgepro ile gönderilen bordroların çıkış ve teslim anlarına zaman damgası ekleniyor. Böylece tebliğ-tebellüğ süreçleri yasal zeminde gerçekleşiyor, gönderiler hızlı ve güvenilir şekilde ulaştırılıyor. Çalışanlar da bordrolarını kendilerine özel oluşturulan bir şifre ile diledikleri zaman güvenilir şekilde görüntüleyebiliyor. Güvenliğin ön planda tutulduğu Belgepro sayesinde İK yetkilileri kendi alanlarında çalışmalarını gerçekleştirip, çalışanlara kısa süre içerisinde bordrolarını gönderebiliyor. Birden fazla alt kuruluşa sahip işletmelerde ise her şirketin kendi İK yetkilisi tek bir platform üzerinden kendine özel alanda bordrolama işlemini yapıp gizlilik içinde bordrolama sürecini kolaylıkla tamamlayabiliyor.

Bordro tebliğleri e-ortamda yapılacak

E-dönüşümün ölçek bağımsız tüm kurumlara tasarruf, katma değer, rekabette öne çıkma, hız ve verimlilik gibi önemli avantajlar sağladığını belirten E-GÜVEN İş Geliştirme, Satış ve Pazarlama Direktörü Ayşegül Tüzün, “İş Kanunu kapsamında kurumların zorunlu olduğu çalışanlara bordro tebliğ etme işi, Belgepro ile hızlı ve güvenilir şekilde ve elektronik ortamda yapılabiliyor. Tek bir uygulama üzerinden kurumların çoklu belge işlemlerini tamamlayabilmelerini sağlayan çözüm, özellikle çalışan sayısı fazla ya da çalışanları farklı lokasyonlarda bulunan kurumlarda insan kaynakları departmanlarının iş yükünü hafifletiyor. Bu çözümle İK süreçlerinde gizlilik prensipleri gözetilerek tebliğ ve tebellüğ etme, arşivleme ve raporlama kolaylığı gibi birçok kazanım sağlanıyor.” dedi.

Yetkisi olmayanlar ulaşamayacak

Belgepro, kurumların ihtiyaçları doğrultusunda birçok iş sürecinde kullanılabiliyor. Örneğin ürün duyurusu, atama bildirimi, toplu duyuru gerektiren iç yazışmalarda mevcut sisteme entegre edilebiliyor. Ayrıca düzenleyici ve denetleyici kurumların tebliğ ve tebellüğ süreçlerini zorunlu kıldığı tüm bildirimlerin yapılması, kurumların satın alma süreçlerinde fiyat teklifi toplama, toplu ihale bülteni yayınlama gibi pek çok ihtiyacı karşılayacak özellikleri ile ön plana çıkıyor. Belgepro tek platform üzerinden ayrı iş süreçlerine farklı yetkiler tanımlamaya da olanak sağlıyor. Böylece yetkili olmayan kişilerin ilgisiz belgeleri görebilmelerinin önüne geçiliyor.

Yanıtlayın / Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.