Oyak Renault İnsan Kaynakları Direktörlüğü Görev Değişimi

1,154

Oyak Renault Otomobil Fabrikaları İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevine, Ağustos 2016 tarihi itibariyle M. Tolga Görgülü getirildi.

1988 yılında Galatasaray Lisesi’nden, ardından da 2002 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İngilizce İktisat Bölümü’nden mezun oldu.

 Profesyonel iş hayatına Rabak–Telka Bakır fabrikalarında başlayan Tolga Görgülü, daha sonra sırasıyla : Yaşar Holding Dyo Boya Fabrikaları, Akkök Grubu Ak-Al, Akrom–Romanya ve Aktops İplik fabrikalarında genel müdüre bağlı olarak İnsan Kaynakları bölüm yöneticiliği görevlerinde bulundu.

2003–2005 yıllarında Pepsi International Grubu’na bağlı Frito Lay Gıda San A.Ş’de ilk önce Operasyon İnsan Kaynakları ve daha sonra Ülke İnsan Kaynakları Müdürlüğü görevlerini yaparak, 2005-2006 yıllarında Frito Lay Tarsus fabrikasının kuruluş ve devreye alma projesini yürüttü.

2007-2009 yılları arasında PepsiCo Güneydoğu Avrupa Bölgesi’nde Kamu ve Endüstriyel İlişkiler Müdürlüğü ile Kurumsal İlişkiler görevlerinde bulundu ve aynı zamanda Güneydoğu Avrupa Bölgesi Kriz Koordinatörlüğü görevini üstlendi. 

Daha sonra Goodyear Lastikleri A.Ş. firmasında İnsan Kaynakları Direktörü ve Ulkar Holding–Nobel İlaç Grubu’nda Organizasyonel Gelişim ve İnsan Kaynakları Direktörü pozisyonunda bulundu.   

Ağustos 2016 tarihinden itibaren Oyak Renault Otomobil Fabrikaları A.Ş.’de İnsan Kaynakları Direktörü görevini sürdüyor.

2000 yılından beri Rotaryen olan M. Tolga Görgülü, bu sürede Fenerbahçe Rotary Kulübü Başkanlığı ve Guvernör Yardımcılığı görevlerini icra etti. Bunun yanında 20 yılı aşkın süredir yelken yarışçılığı yapmaya devam ediyor.

Evli olan Tolga Görgülü, İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Yanıtlayın / Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.