Novo Nordisk’te babalara 8 haftalık ücretli izin

Novo Nordisk hayatın her anında çalışanlarının yanında

559

Novo Nordisk Türkiye, ‘En özel anlar Sen yanındayken Güzel’ sloganından yola çıkarak Haziran 2021 tarihi itibariyle sekiz haftalık ücretli babalık izni projesini hayata geçirdiğini çalışanlarıyla paylaştı.
Bu proje ile yasal babalık iznine ek olarak baba olan çalışanlar çocuklarının ilk yılında sekiz haftalık ücretli izin hakkını kullanabilecekler.

Novo Nordisk Türkiye Kıdemli İnsan Kaynakları Direktörü Kutay Kavukçu,’’ Novo Nordisk Türkiye’de çeşitlilik ve kapsayıcılık yıllardır en önemli odak noktalarımızdan biri. Bu nedenle varlıklarıyla bizlerin ilham kaynağı ve rol modelleri olan babalarımızın ebeveynlik rolünün eşleriyle birlikte, çocuklarının en özel ve güzel anlarını beraber yaşayabilmeleri ve pek çok ilki paylaşabilmeleri adına Babalık İzni uygulamasını gerçekleştirdik. Çocuklarımız, geleceğimiz ve bizlerin en kıymetli hazinesi, onlarla geçireceğimiz her saniye çok kıymetli. Novo Nordisk Türkiye olarak bu kıymetli anların doyasıya yaşanması için tüm çalışanlarımız ve ailelerinin her zaman yanındayız…’’

Employer Brand Academy Türkçe Sertifika Programı

Çalışanlarının fiziksel ve zihinsel sağlığını koruyabilmek ve arttırabilmek adına düzenlediği aktiviteler ve yaptığı iş birlikleriyle her zaman çalışanlarının yanında olduğunu hissettiren Novo Nordisk İnsan Kaynakları Departmanı, global olarak düzenlenen “Novohealth’’ haftasını Türkiye ofisinde de coşkuyla kutladı.

Profesyonel eğitmenlerin katılımıyla gerçekleşen ve hafta boyunca süren etkinlikler yoğun katılımla çalışanlara tam anlamıyla fiziksel ve zihinsel iyi olma fırsatı sundu.

Novo Health Haftası’nda evden yapılabilecek etkinlikler düzenlendi

Özellikle pandemi sonrası artan ve tüm dünyayı etkisi altına stress insanların yaşam düzenlerini de derinden etkiledi. Pandemi ile birlikte evde kalma ve evden çalışma da hareket etmeyi kısıtladı. Novo Nordisk, pandemi döneminde çalışanları için Novohealth haftası etkinliği düzenledi.

Novo Nordisk, bu kapsamda, bir hafta boyunca çalışanlarının evden ve ekran karşısında katılabilecekleri etkinlikler düzenledi. Hayatları iyileştirmek mottosuyla hareket eden Novo Nordisk, pandemi sürecinde de çalışanlarının moral ve motivasyonunu arttırmayı hedefledi. Novo Nordisk, Novohealth haftası etkinleri kapsamında “Nefes Teknikleri ve Meditasyon”, ‘‘Sağlıklı Beslenme’’, “Sandalye Yogası” ve “Evde Yapılabilecek Egzersizler” programlarını düzenledi.

Etkinlikler Novo Nordisk Türkiye çalışanları tarafından büyük ilgi gördü. Novo Nordisk Türkiye Kıdemli İnsan Kaynakları Direktörü Kutay Kavukçu, “Bildiğiniz gibi tüm dünya 2019 yılının sonunda hayatımıza giren Covid-19 ile mücadele halinde. Bu dönemde hepimiz evlere kapandık. Artık evden çalışıyor, tüm işlerimizi evden yürütüyoruz. Bu durum gerek sosyal gerekse fiziksel anlamda bir durağanlığı da beraberinde getirdi. Masa başında hareketsiz kalan çalışanlarımız ve aileleri için evde rahatlıkla yapabilecekleri egzersizleri içeren etkinlikler düzenleyerek bu aktiviteleri hayatlarının bir parçası haline getirmelerini amaçlıyoruz.” dedi.

Yanıtlayın / Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.