Novartis İlaç iyiliğe adım atıyor!

549

Sağlık alanında dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarından Novartis İlaç, sosyal sorumluluk, çeşitlilik ve dahil etme kapsamında Engelsiz Yaşamı destekleyerek “İçimizdeki Özel Yetenekler” projesini hayata geçirdi. “İçimizdeki Özel Yetenekler” projesiyle hem şirket içi hem de şirket dışında, sivil toplum kuruluşları, hasta dernekleri, üniversiteler ve belediyeler gibi paydaşlarla birlikte çok sayıda etkinlik ve uygulama gerçekleştirilecek. Proje kapsamında ilk olarak, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’nin Help Steps ile iş birliğiyle hayata geçirdiği 1 milyar adım kampanyasına destek vermek için iyilik hareketi başlattı. Novartis İlaç çalışanları gün içinde attıkları adımları Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’nin Help Steps platformundaki kampanyasına bağışlayarak temmuz ayının sonuna kadar 1 milyar adım hedefine ulaşmaya çalışacak.

“İçimizdeki Özel Yetenekler” projesiyle tüm yıl boyunca birçok etkinlik organize edeceklerini belirten Novartis Grup Türkiye İnsan ve Organizasyon Direktörü Dr. Senay Kızılkaya, “Çeşitlilik ve dahiliyet şirket kültürümüzün temel yapı taşlarından biri. Novartis olarak her bir bireyin eşit haklara sahip olması gerektiğini savunuyor ve çalışanlarımızın benzersiz kimliklerini kucaklıyoruz. Engelsiz Yaşama destek olmak bu açıdan bizim için önem taşıyor. Farklı yetkinliklere sahip her bireyin hem şirketimiz hem de toplum için birer değer olduğunu biliyor ve bu konuda Novartis olarak toplumda farkındalığın artması için çalışmalar yapıyoruz. Help Steps’le gerçekleştirdiğimiz bu iş birliği neticesinde çalışanlarımızla birlikte günlük atılan adımlarımızı iyiliğe dönüştürmek üzere harekete geçtik. Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne destek için başlatılan 1 milyar adım hedefine katkıda bulunmayı amaçlıyoruz” dedi.

Employer Brand Academy Türkçe Sertifika Programı

Help Steps Kurucusu ve Proje Yöneticisi Gözde Venedik “Help Steps ile adımları iyiliğe dönüştürmekle kalmıyor, engelsiz yarınlara da destek oluyoruz. Bugün 1 milyona yaklaşan Help Steps kullanıcısı, hareketini artırarak sağlığını korurken bir yandan da engelli bireylerin yaşam kalitesini artırmaya ve bireylerin insani haklarına kavuşmasına destek oluyor. Novartis ile iş birliğimiz ‘İçimizdeki Özel Yetenekler’ projesiyle adım hareketimiz sayesinde gerçekleştirdiğimiz farkındalık çalışması bizim için büyük bir mutluluk oldu. Adımlarımızla iyilik hareketine ve engelsiz bir dünya için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Yanıtlayın / Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.