Mondelēz Türkiye’den kadın gücüne destek

519

Mondelēz International Türkiye, sunduğu özel lezzetlerle hayata keyif katarken kadın çalışanlarını da farklı aktivite ve etkinliklerle her fırsatta destekliyor. ‘Woman First’, gerçekleştirdiği çeşitli aktivitelerle kadın çalışanların, kadın kimliğine ilişkin rol ve beklentilerini yerine getirirken bir yandan kendi benliklerini de özümsemeye yönelik kazanımlar elde etmesini hedefliyor. Woman First, yaptığı anket ile de çalışanların fikrini alarak hem şirket içinde hem de dış platformlarda kadını iş hayatında destekleme amacı doğrultusunda bir aksiyon planı çiziyor.

Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Nezaket Kartları…

Employer Brand Academy Türkçe Sertifika Programı

Mondelēz International Türkiye Finans Müdürü Seda Gürel’in liderliğinde bu yıl oluşturulan Woman First platformunun ilk etkinliği, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde 125 kadın çalışan ile gerçekleştirildi. O hafta ‘İş Hayatında Kadın’ haftası ilan edilip günün tarihçesini ve anlamını belirten çeşitli bilgilendirmeler ve sürprizler yapıldı. Erkek çalışanların da etkinliğe dahil edilmesi amacıyla kadın çalışanlar, kendilerine dağıtılan nezaket puan kartlarını; 8 Mart haftasında erkek çalışanların yaptığı jestlere karşılık, kendilerine vererek organize edilen kokteyle bu erkeklerin de katılmasını sağladı. Yapılan çekilişle kadın çalışanlara makyaj seti, spa deneyimi gibi çeşitli hediyeler verilirken en çok nezaket puanı toplayan erkek çalışanın eşine de ayrıca makyaj seti hediye edildi.

Kadınların İş Ve Sosyal Hayatlarındaki Farkındalık İçin Yaratıcı Drama Çalışması…

Woman First platformunun gerçekleştirdiği bir diğer aktivite olan yaratıcı drama çalışmasında ise, kadının kimliği ve rolleri işlendi. Çağdaş Drama Kocaeli Temsilciliği lider adaylarından Psikolog Arzu Kuytak ve Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Gaye Tolun ve ‘Toplum Hayatı İçin Ne Yaparım’ Kulübü (T.H.I.N.K) ile iş birliği çerçevesinde gerçekleştirilen sosyal projede, farklı statüde çalışan kadınların bir araya gelerek toplumun kadın rolünden beklentilerinin ve bir kadın olarak kendilerinden beklediklerinin benzer nitelikte olduğunun fark edilmesi hedeflendi.

Mondelēz International Türkiye olarak kadınların iş ve sosyal hayatlarına olumlu yönde katkı sağlamaya yönelik çalışmalarına devam edeceklerini belirten Mondelēz International Türkiye Finans Müdürü Seda Gürel; “Etkinlikler sonrasında kadın çalışanlarımızdan aldığımız geri bildirimler doğrultusunda, çalışanların hedeflediğimiz kazanımları sağladığını görmek Mondelez Woman First Ekibi olarak bizi ayrıca mutlu etti. Bununla birlikte, bu gibi aktiviteler, kuruma bağlılığı sağlarken çalışanlar arasındaki ilişkiyi de geliştirip takım çalışmasını da kuvvetlendiriyor.” dedi.

Yanıtlayın / Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.