Mondelēz International Türkiye’den Yeni Mezunlara Kariyer Fırsatı

669

165’i aşkın ülkede faaliyet gösteren dünya atıştırmalık lideri Mondelēz International’ın en önemli pazarlarından biri olan Türkiye, geçtiğimiz yıl başlattığı üst düzey yönetici yetiştirmeye yönelik MT programının kapsamını genişletti. Öğrencilerin kariyer gelişimini desteklerken; firmanın yetenek yönetimini güçlendirmeyi hedefleyen programda Mondelēz International Türkiye, bu yıl hem programdaki departman sayısını artırdı hem de Satış departmanına farklı şehirlerden MT işe alımı gerçekleştirdi.

Geçen yıl hayata geçirdikleri Stargate programında bu yıl katılımı iki katına çıkarttıklarını dile getiren Mondelēz International Türkiye İK Müdürü Pınar Caymaz, “Öğrencilere hem sahada çalışma hem de eğitim alma imkanı veren Stargate programımız her yıl daha da genişliyor. Program kapsamında Stargate Development Road adı altında oryantasyon ve eğitim ajandasını tamamlayanlar bir yıl içinde yönetici olma şansına sahip oluyor. Geçtiğimiz yıl sadece Satış departmanımız, 6 yeni mezun öğrenciye iş deneyimi kazandırdı. 2018’de ise program kapsamına Müşteri Hizmetleri ve Lojistik departmanlarını da ekleyerek 12 MT’nin işe alımını gerçekleştirdik. Aynı zamanda İstanbul dışında da bir atılım yaptık. Şu an İzmir ve Ankara’da saha satışta görev alan MT’lerimiz mevcut. 2019 için hedefimiz 20 MT’nin şirketimize katılımasını sağlamak. Biz Mondelēz International Türkiye olarak yeni mezun gençlerimizi, parlamaya hazır birer yıldız olarak görüyoruz. Bu programla onlara destek olarak içlerindeki yıldızı parlatacakları bir kariyer fırsatı sunmaktan dolayı son derece mutluyuz” dedi.

Employer Brand Academy Türkçe Sertifika Programı

Mondelēz International Türkiye’nin MT Programı Stargate’e başvuracak öğrencilerin stajlarını tamamlamış, 4 yıllık üniversitelerden yeni mezun ve eğitimleri sırasında da çeşitli projelerde aktif rol alarak bu eğitimi destekleyici çalışmalarda bulunmuş olmaları gerekiyor.

Yanıtlayın / Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.