MetLife, Türkiye’de “Meet-Up” kariyer projesine devam ediyor

425

MetLife Vakfı,MetLife Türkiye ile Genç Başarı Eğitim Vakfı “Kariyer Planlaması” konusunda lise öğrencilerine destek veren “Meet-Up” projesini, lise öğrencileri ve MetLife gönüllülerinin katılımı ile gerçekleştirdi.

MetLife’ın 150 yıllık global tecrübesiyle insanların hayatlarına dokunan, emeklilik ve hayat sektöründeki hizmetiyle adından sıkça söz ettiren MetLife Emeklilik ve Hayat, başarıyla sürdürdüğü sosyal sorumluluk projesi “Meet Up”ın üçüncüsünü büyük bir katılım ile gerçekleştirdi. Liseli gençler, Türkiye’de bu yıl üçüncüsü düzenlenen “LifeChanger” sosyal sorumluluk projesinin “Meet Up” programı çerçevesinde kariyer planlamalarına ilk adımı atarken 15 MetLife gönüllüsü onları yalnız bırakmadı.

Employer Brand Academy Türkçe Sertifika Programı

Eğitim hayatlarını başarılı bir şekilde sürdüren Barbaros Hayrettin Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Aydın Doğan Güzel Sanatlar Lisesi, Mustafa Saffet Anadolu Lisesi, Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi, Eczacı Neşem Özlen Güray Anadolu Lisesi, Evyap Okulları, Gökkuşağı Koleji liselerinde öğrenim gören, kariyer hayalleri olan 100 lise öğrencisi, “Meet Up” programı kapsamında MetLife gönüllülerinin kariyer mentorluğundan ve deneyimlerinden faydalanarak geleceklerini şekillendirecek bilgiler edindiler.

“Meet Up” projesi için bir araya gelen lise öğrencilerine ve MetLife gönüllülerine seslenen MetLife Emeklilik ve Hayat Genel Müdürü Deniz Yurtseven: “ Meet Up projesi, halihazırda kariyer planlamasının henüz başında olan lise öğrencileri için büyük önem taşıyor. Meet Up ile amacımız öğrencilerimizin kariyer planlamasında profesyonellerden destek alarak geleceklerini şekillendirmesi ve hayata bir adım önde başlamasıdır.”

Yurtseven, öğrencilerin edinecekleri fikirleri ileriki yıllarda kariyer planlamaları noktasında beslenebilecekleri bir kaynak olarak tanımlarken, başarı yolunda bu çalışmaların fark yaratacağına inandığını belirtti.

Deniz Yurtseven sözlerine şu şekilde devam etti; “Biz MetLife olarak tüm geliştirdiğimiz ürünlerin odağına insanı yerleştiriyoruz. Kurumsal sosyal sorumluluk alanında da daima insan odaklı, geleceği şekillendiren ve fayda gözeten projeleri hayata geçiriyoruz. Meet Up projesinde olduğu gibi çocuklarımızın, gençlerimizin yarınlarına şimdiden dokunmak istiyoruz. Onları yarınlara daha güçlü, daha özverili ve daha bilinçli hazırlamak istiyoruz. Bu bakımdan MetLife gönüllülerinin yaptığı bu çalışma bizler için çok değerli. Özellikle gençlerimize, erken yaşlarında sağlam bir gelecek planı oluşturmada destek sunan bu girişimle gurur duyuyorum. Öğrenci arkadaşlarımızın bugünden edinecekleri fikirlerin ileriki yıllarda kariyer planlamalarına büyük destek olacağına inanıyoruz. Öğrencilerimiz Meet Up projesini, kariyer fikirlerinin şekilleneceği başlangıç noktası olarak görebilirler.” dedi.

Genç Başarı Eğitim Vakfı Genel Müdürü Seçil Çelebi ise “LifeChanger” sosyal sorumluluk projesinin “Meet Up” programı çerçevesinde şunları söyledi: “Günümüzde gençlerimizin profesyonel yaşamda başarıyı yakalaması için eğitim hayatında sadece öğrenim süreci içinde kalmadan kendilerini iş dünyasına hazırlamaları gerekliliği yadsınamaz bir gerçek. Bu süreçte özellikle etkin rol modellerle tanışmak, mentorluk almak gençlerin vizyonlarının gelişmesi için önemli kazanımları beraberinde getirmektedir. Bugün Genç Başarı Eğitim Vakfı olarak MetLife Vakfı’nın desteğiyle 3.sünü gerçekleştirdiğimiz ‘Meet-Up’ organizasyonunda gençler MetLife Türkiye’nin üst düzey yöneticileri ile tanışma ve onların kariyer hikayelerini dinleyerek kendi hedef ve hayalleri ile onlardan mentorluk alma fırsatı yakaladılar. Bu paylaşım süreci, gençlerimizin kariyer hedeflerine yönelik merak ettiklerini mentorlarına sormalarına imkan tanırken aynı zamanda farklı okullardaki öğrencilerin hayallerini ve bakış açılarını öğrenme, okul kültürlerini tanıma fırsatı da sundu.” dedi.

Yanıtlayın / Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.