MetLife Emeklilik ve Hayat, Lean In programı ile çalışanlarının hayatına değer katmaya devam ediyor

453

MetLife Emeklilik ve Hayat’ın, işyerinde katılım ve çeşitliliği destekleme stratejisi kapsamında 2017 yılında kadın çalışanları desteklemek amacıyla hayata geçirdiği Lean In programı bu sene de kadın çalışanların yoğun ilgi ve katılımı ile devam ediyor. Lean In programı ile kadın çalışanların sahip oldukları gizli potansiyelin açığa çıkarılması, böylelikle çalışanların hem özel hem de profesyonel hayatlarına olumlu yansımalarının olması hedefleniyor.

Farklı departman ve görevlerdeki gönüllü kadın çalışanların yer aldığı bir yıllık bu gelişim programına katılım, 2017 yılında 19 kişiyken 2018 yılında katılımcı sayısı 30’a yükseldi. Programın sunduğu imkân dahilinde katılımcılardan 11 yüksek potansiyelli kadın, şirket içinde başlatılan kurum içi koçluk programına danışan olarak dahil oldu.

Employer Brand Academy Türkçe Sertifika Programı

Lean In programı kapsamında gerek şirket içi deneyimli liderlerle gerekse de MetLife Emeklilik ve Hayat’ın kurumsal üyesi olduğu PWN Istanbul (Profesyonel Kadın Ağları) konuk konuşmacılarının katılımıyla liderlik, karar verme, iş–özel hayat dengesi, kariyer&cesaret ve kişisel gelişim konularında seminerler düzenlendi.

Lean In programı ile ilgili olarak MetLife Emeklilik ve Hayat Genel Müdürü Deniz Yurtseven şöyle konuştu: “MetLife Emeklilik ve Hayat olarak kadınların iş hayatına katılımı konusunu son derece önemsiyoruz. Bugün geldiğimiz noktada % 65 kadın çalışana sahibiz. Sahip olduğumuz bu kıymetli insan kaynağımızın gelişimi için de yatırımlarımız devam ediyor. Bu

alanda pek çok başarılı projeyi hayata geçiriyoruz. İlk olarak 2013 yılında Kadın Çalışan Ağı’nın kurulması ile birlikte başlayan bu yoğun çalışmalarımız bugün “Çeşitlilik ve Katılım” çatısı altında devam ediyor. Lean In programı ile yine farklı iş kollarındaki kadın çalışanlarımızın hem kurumsal hem de özel hayatlarına değer katmak için birbirinden faydalı içeriklerle dolu yoğun bir program uyguluyoruz. Programın geri dönüşlerinin son derece olumlu olması da bizim için ayrı bir mutluluk kaynağı. Önümüzdeki dönemde de çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

MetLife Emeklilik ve Hayat İnsan Kaynakları Direktörü Pınar Tuba Göçgün ise programa olan ilgiden duyduğu memnuniyeti vurgulayarak şunları söyledi: “MetLife global kadın gelişim programlarının yerel bir uzantısı olarak ülke inisiyatifi şeklinde başlayan bu projeye olan ilgi ve kadın çalışanlarımızın kendi gelişimleri için sorumluluk almaları bizleri gururlandırıyor. Tabii bu inisiyatiflerimizde yanımızda duran erkek sponsorlarımızın olması ve programa her anlamda destek vermeleri son derece memnuniyet verici. Ayrıca, Lean In programına katılan 11 kadın çalışanımız “Kurum İçi Koçluk” programına da dahil olarak uluslararası sertifikaya sahip şirket içi yönetici koçlarla gelişimlerini daha da hızlandırma ve yöneticilerimizin deneyimlerinden faydalanma şansı yakaladı. Program katılımcılarının hem özel hem de profesyonel hayatlarında ilerlemelerine tanık olmak çok güzel bir duygu.”

Yanıtlayın / Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.