McKinsey & Company, kariyerlerinin ilk yıllarındaki genç profesyoneller için dijital gelişim programı Forward’ı Türkiye, Orta Doğu ve Afrika’da başlatıyor

657

McKinsey & Company, kariyerlerinin ilk yıllarındaki genç profesyoneller için, bölgesel dijital gelişim platformu ‘Forward’ı başlattığını duyurdu.

Türkiye, Orta Doğu ve Afrika’daki Forward katılımcıları, McKinsey tarafından tasarlanan ve sunulan 6 aylık bir gelişim yolculuğuna ücretsiz olarak erişebilecek. Ayrıca katılımcılar, genç profesyonellerden oluşan küresel bir ağın da parçası olacak. Geçen yıl gerçekleştirilen pilot programın katılımcılarından yüzde 50’si kadındı. Yüzde 80’i küçük ve orta ölçekli kuruluşlarda çalışıyordu veya girişimciydi. Pilot program katılımcılarından yüzde 99’u Forward’ı başkalarına önereceklerini belirtti.

Employer Brand Academy Türkçe Sertifika Programı

Forward, pratik becerilere odaklanan ve tamamen dijital bir modelle verilen az sayıdaki kapsamlı programlardan birini sunarak geleneksel gelişim ve liderlik geliştirme programlarının arasından sıyrılıyor. Program, rolleri veya sektörleri ne olursa olsun genç liderlerin başarı için ihtiyaç duyduğu ve McKinsey & Company’nin uzmanlığı olan liderlik, iş ve dijital yetkinlikler gibi alanları hedef alıyor. Programda, gelecekte iş dünyasında gerekli olacak temel beceriler göz önüne alınarak McKinsey ve sektör uygulayıcıları tarafından geliştirilen içerik sunuluyor. İçerik aynı zamanda, McKinsey & Company’nin yetkinlik gelişimi hakkındaki yaklaşımını da ortaya koyuyor. McKinsey liderlerinin yönettiği oturumlarda; katılımcıların öğrendiklerini mevcut rollerinde uygulama ve benimseme imkânı bulduğu ortak çalışma aktiviteleri de yer alıyor.

McKinsey Kıdemli Ortağı Viktor Hediger, “Forward; birinci veya ikinci işlerinde çalışan ve rehberliğe en çok ihtiyaç duydukları dönemde olan genç liderler için dönüşümsel bir deneyim sunuyor. Bu genç insanlar, hızla değişen iş dünyasında kendileri ve etraflarındaki kişiler için geleceği şekillendirme gücüne sahip” diyor ve şöyle devam ediyor: “Her genç profesyoneli ilgilendireceğine inandığımız, teknik bilgilerini tamamlayacak ve programın ötesinde yaşam boyu gelişim alışkanlığı için ilham verecek bir gelişim yolculuğu düzenlemek niyetindeyiz.”

Forward programı, genç liderlere şu yetkinlikleri kazandırmayı hedefliyor:

  • yapılandırılmış ve yaratıcı düşüncelerden faydalanarak işlerindeki karmaşık zorlukları fırsatlara çevirmek
  • net ve etkili iletişim kurmak
  • çevik çalışma biçimleri uygulamak, veri ve teknolojiyi kullanmak için fırsatları tespit etmek
  • özellikle değişim dönemlerinde hem birey hem ekip olarak başarılı işler çıkarmak için uyumlu olmak, dayanıklılığı ve duygusal farkındalığı geliştirmek

Forward başvuruları 1 Aralık 2021’e kadar açık olacak. İlgilenen adaylar bu adres üzerinden başvurabilecek: https://www.mckinsey.com/forward/overview.

Forward: Geleceğin Yetkinlikleri Webinarı

Geleceğin yetkinlikleri ile ilgili konuşmak üzere 8 Kasım Pazartesi günü saat 18:00’de düzenlenecek webinarda aynı zamanda dijital gelişim platformu Forward ile ilgili de bilgiler paylaşılacak.

McKinsey uzmanlarının yanında panele katılacak diğer isimler ise: Aslı Özdemir, Türk Eğitim Derneği; Gamze Dinçkök Yücaoğlu, TÜSİAD; Prof. Dr. Erhan Erkut, YetGen ve MEF Üniversitesi; Özlem Salur, Getir.

Çalışma hayatında yaşanan büyük dönüşümün ve ortaya çıkan yeni yetenek ihtiyaçlarının ele alınacağı webinarda, dijital gelişim platformunun kapsamı ve detayları hakkında bilgi verilecek. 8 Kasım’da saat 18.00’da gerçekleşecek webinara katılım için kayıt yaptırmak yeterli olacak. Kayıt adresi: https://mckinsey.zoom.us/webinar/register/WN_7r-JhppAQfCTJtQP3APVjA

Yanıtlayın / Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.