L’ORÉAL group, EQUILEAP’ın cinsiyet eşitliği raporunda bu yıl da dünyanın en önde gelen şirketleri arasında yer aldı

453

L’Oréal Grup’ta kadınlar, yönetim kurulu üyelerinin %50’sini, icra kurulu üyelerinin %32’sini temsil ediyor. Bununla birlikte stratejik pozisyonların %57’sini ve uluslararası marka direktörlerinin %61’ini de kadınlar oluşturuyor.

Cinsiyet eşitliğine verilen önem, L’Oréal Grup’un Türkiye organizasyonunda da en sıcak konulardan birisi. 1000’e yakın çalışanı bulunan L’Oréal Türkiye’de kadın çalışan oranları; tüm çalışanlar arasında %63, yönetim komitesinde %50, yönetici seviyelerinde ise %52 olarak açıklanıyor.
L’Oréal Grup CEO’su Nicolas Hieronimus, şirketin elde ettiği bu başarıya ilişkin görüşlerini paylaştı: “Equileap’in Cinsiyet Eşitliği Raporunda üst üste altıncı kez yer almaktan ve Fransa’da 1. sırada olmaktan gurur duyuyoruz. L’Oréal Grup’ta cinsiyet eşitliği kapsamındaki çalışmalarımız, ‘dünyayı harekete geçiren güzelliği yaratmak’ hedefimize yönelik küresel misyonumuzla birlikte ilerliyor. Bugüne kadar kaydettiğimiz ilerlemeden mutluluk duymakla birlikte, tüm ekosistemimizde çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılığı hakim kılmaya kararlıyız.”

Employer Brand Academy Türkçe Sertifika Programı

L’Oréal Grup Küresel Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılık Sorumlusu Margaret Johnston-Clarke ise “Eylemler, kelimelerden daha etkilidir. L’Oréal Grup’ta cinsiyet eşitliğine dayalı ve aile içi şiddete karşı küresel politikalarımız bulunuyor. Ayrıca, eşitsizlik ve ayrımcılığa karşı sesimizi yükseltmeye de devam ediyoruz. Bu yaklaşımı, hem şirketimizde hem de iş ortaklarımız nezdinde, kadınları her adımda güçlendirmek adına toplumsal cinsiyet eşitliğini savunarak hayata geçiriyoruz.” dedi.

L’Oréal Grup’un, şirket içinde tüm seviyelerde ve fonksiyonlarda toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamaya yönelik uzun süredir devam eden bir taahhüdü bulunuyor. Grup çeşitlilik, kapsayıcılık ve eşitlik yaklaşımını odağında tutarak, başta cinsel taciz ve toplumsal cinsiyete dayalı şiddet olmak üzere her türlü taciz veya şiddete karşı kararlı bir şekilde mücadele etmeye devam ediyor.

Yanıtlayın / Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.