“İyi Beslen, Mutlu Yaşa” sohbetlerinde 2. etap başladı

421

Nestlé Türkiye’nin, Türkiye Diyetisyenler Derneği işbirliğiyle sürdürdüğü “İyi Beslen, Mutlu Yaşa” programının 6 ili kapsayacak 2. etabı 23 Eylül’de İstanbul’da başladı. Kamuoyunda beslenme, sağlık ve iyi yaşam konularında farkındalık oluşturmayı hedefleyen ve 3 milyon TL yatırımla gerçekleştirilen programın bu etabında, İstanbul’un yanısıra Adana, Konya, Kayseri ve Trabzon’da düzenlenecek bilgilendirme toplantılarında uzmanlar, beslenme, fiziksel aktivite, ruh ve zihin sağlığı konularında önerilerini ve deneyimlerini paylaşacaklar.

Dünyanın lider “Beslenme, Sağlık ve İyi Yaşam” şirketi Nestlé’nin, dünyadaki kuruluşunun 150. yılında Türkiye Diyetisyenler Derneği işbirliğiyle yürüttüğü, Türkiye’de 10 ili kapsayan “İyi Beslen Mutlu Yaşa Sohbetleri”nin 2. etabı 23 Eylül’de İstanbul’da başladı. Programın ikinci etabında uzmanlar, Adana, Konya, Kayseri ve Trabzon’da halkla biraraya gelecek.

Employer Brand Academy Türkçe Sertifika Programı

Nestle’nin “İyi Beslen Mutlu Yaşa” Programı üç yıl devam edecek ve programın ilk yılında, 150 bin kişiye ulaşılmış olacak. Nestlé Türkiye’nin program kapsamında işbirliği yaptığı uzmanlar; Acıbadem Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı ve Türkiye Diyetisyenler Derneği İstanbul temsilcisi Prof. Dr. Murat Baş, Yaşam Danışmanı Elvan Demirkan, Serbest Dalış Dünya Rekortmeni ve Diyetisyen Şahika Ercümen ve Spor Eğitmeni Murat Bür, etkinliklerde konuşmacı olarak yer alıyorlar. Konuşmacılar, “İyi Beslen, Mutlu Yaşa Sohbetleri” kapsamında gerçekleştirilen etkinliklerde uzmanlık alanlarındaki deneyimlerini ve önerilerini halk ile paylaşıyorlar.

Nestlé Türkiye’nin beslenme, sağlık ve iyi yaşam konularında kamuoyunda farkındalık yaratma çalışmalarına katkı sağlayan ve şirketin 150.yılı vesilesiyle başlattığı “İyi Beslen, Mutlu Yaşa” programının ilk etabında Bursa, İzmir, Antalya ve Ankara’da “İyi Beslen Mutlu Yaşa Sohbetleri” düzenlenmişti.

Hergün 1 milyar‘ın üzerinde kişiye daha sağlıklı ve daha lezzetli ürünler sunuyoruz”

“İyi Beslen Mutlu Yaşa” programı hakkında bilgi veren Nestlé CEO‘su Félix Allemann, Henri Nestlé’nin 1866 yılında İsviçre’nin Vevey kasabasında prematüre bir bebeğin anne sütü ile beslenemediğini öğrenip ‘farine lactée’ adında ilk süt bazlı bebek mamasını geliştirmesi ve bebeğin yaşamını kurtarmasıyla Nestlé’nin öyküsünün başladığını söyledi. Şirketin 150 yıllık beslenme, sağlık ve iyi yaşam yolculuğunun ilk günkü heyecanla devam ettiğini belirten Allemann sözlerine şöyle devam etti:“Nestlé olarak faaliyet gösterdiğimiz 189 ülkede her gün ürünlerimizle 1 milyar’ın üzerinde kişiye ulaşıyoruz. Dünyanın en büyük AR-GE ağına sahip olan Nestlé’nin Ar-GE çalışmalarına yılda 1.7 milyar dolar yatırım yapıyoruz. Nestlé’nin AR-GE ağında 5.000 bilim adamı çalışıyor. Her yıl 300‘ü aşkın bilimsel yayın yayınlanıyor ve 80 yeni patent alınıyor, gıda ve beslenme alanında geleceğe ışık tutacak araştırmalar gerçekleştiriliyor. Nestlé olarak amacımız daha lezzetli ve daha sağlıklı yiyecek ve içecekler sunarak, hayatın her evresinde insanların iyi beslenmesine ve mutlu yaşamasına katkıda bulunmak.”

Önceliğimiz mutlu bir yaşam için doğru beslenme bilinci oluşturmak”

Dünyanın lider gıda şirketi olan Nestlé’nin beslenme, sağlık ve iyi yaşam konularında farkındalığı artırmaya öncelik verdiğini belirten Allemann, şirket olarak bireylerin doğru tercihleri yaparak daha mutlu bir yaşam sürdürebilmelerine yardımcı olmayı amaçladıklarını ifade etti. Allemann sözlerine şöyle devam etti: “Tüketicilerimizin bilinçli seçimler yapmalarını desteklemek için ürün paketlerimizde porsiyon bilgisinin de dahil olduğu geniş kapsamlı beslenme bilgisine yer veriyoruz. Buna ek olarak “İyi Beslen, Mutlu Yaşa” isimli dijital platformumuz ve sosyal sorumluluk projelerimiz aracılığıyla beslenme, sağlık ve iyi yaşam alanlarında faydalı bilgiler sağlıyoruz. Toplum için paylaşılan değer yaratmak üzere uzmanlar, akademisyenler, kamu kuruluşları ve STK’larla işbirlikleri gerçekleştiriyoruz.”

“İyi Beslen Mutlu Yaşa” Programı 3 yılda 500 bin kişiye ulaşacak

Nestlé’nin dünyadaki 150. Yılının kuruluş yıldönümü vesilesiyle düzenlenen ve Türkiye’de 10 ili kapsayan “İyi Beslen, Mutlu Yaşa Sohbetleri”nin yerel belediyeler işbirliğinde gerçekleştirildiğini belirten Nestlé Türkiye CEO’su Félix Allemann, şöyle konuştu: ”Programı bu yıl Türkiye’de diyetisyenlik mesleğinin 50. yılını kutlayan ve toplumun bilinçlendirilmesi konusunda bizimle aynı amacı taşıyan Türkiye Diyetisyenler Derneği’nin işbirliğinde gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyuyoruz. İlk yılında 3 milyon TL’lik bir yatırımla gerçekleştirdiğimiz programın bu yıl içinde 150 bin kişiye ulaşmasını hedefliyoruz. 3 yıl sürecek programın sonunda da hedefimiz 500 bin kişiye ulaşmak. “150. yılımızda bu programla halkımızı bulundukları yerde uzmanlarla birlikte ziyaret ederek, sağlıklı beslenme, fiziksel aktivite, ruh ve zihin sağlığı ile ilgili merak ettikleri bilgilere kolayca ulaşmalarını sağlamak istedik. Uzmanlarımız 1,5 saat boyunca dengeli beslenme, fiziksel aktivitenin nasıl günlük hayatın bir parçası olacağı, günlük stresle nasıl başedilebileceği, rahat bir uyku için ne yapılması gerektiği, nefesin nasıl düzenlenmesi gerektiği yani kısaca; iyi yaşam için neler yapılabileceğini paylaşıyorlar. Ayrıca katılımcıların vücut kompozisyon ve vücut kütle indeksi ölçümleri yapılıyor. Bu aktivitelerimizi dijital platformlardan da geniş kitlelere ulaştırıyoruz.”

“İyi Beslen, Mutlu Yaşa Sohbetleri” kapsamında 6 ilde gerçekleştirilecek etkinliklerde, Acıbadem Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı ve Türkiye Diyetisyenler Derneği İstanbul Temsilcisi Prof. Dr. Murat Baş, Spor Eğitmeni Murat Bür ve Yaşam Danışmanı Elvan Demirkan’dan oluşan uzmalar ekibi katılımcılar ile biraraya gelerek bilgi ve görüşlerini paylaşıyorlar.

“İyi Beslen Mutlu Yaşa Sohbetleri” Programı 2. Etap Etkinlik Takvimi ise şöyle:

İstanbul -23 Eylül – Capitol AVM, 24 Eylül – Carousel AVM, 1 Ekim – Kağıthane Axis AVM, 4 Kasım – 212 AVM, 5 Kasım – İstanbul Marmara Forum AVM, 6 Kasım – İstanbul MetrocityAVM

Adana – 8- 9 Ekim – M1 AVM

Konya – 14 ve 15 Ekim – M1 AVM

Kayseri – 22 ve 23 Ekim – Forum AVM

Trabzon – 30 Ekim – Forum Trabzon AVM

Yanıtlayın / Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.