İŞVEREN MARKASINA ENERJİ KATMAK İSTEYENLER EMPLOYER BRAND SUMMİT’TE BULUŞUYOR!

892

Son yıllarda insan kaynakları ve marka yönetimlerinin önemli bir unsuru haline gelen “İşveren Markası” kavramı tüm yönleriyle 12 Nisan’da Employer Brand Summit’te. Global katılımcıların ve konuşmacıların yer aldığı zirvede; Learning, Reading, On the Job, Networking başlıklarıyla oluşturulan içerik sayesinde ilgi çekici deneyimler ve trendler iş dünyası profesyonelleriyle buluşuyor.

“Bir şirketin çalışılabilecek en iyi yer olarak algılanması için insan kaynaklarında marka yönetimi tekniklerinin uygulanması” tanımıyla karşımıza çıkan ve son 20 yılda insan kaynakları stratejisinin temel taşlarından biri haline gelen “işveren markası” globalde ve ülkemizde ki en güncel haliyle Employer Brand Summit 2018’ de. Alanında dünyadaki en önemli etkinlerden biri olan “Employer Brand Summit” QNB Finansbank ana sponsorluğunda EnergizingHR temasıyla 12 Nisan’da İstanbul Levent Wyndham Grand Hotel’de İK ve marka profesyonelleriyle buluşuyor. Daha enerjik insan kaynakları stratejileri, daha enerjik çalışanlar inancıyla seçilen tema; Learning, Reading, On the Job, Networking olarak 4 alt başlıkla karşımıza çıkıyor. Jess Molho’nun sunuculuğunda tam gün olarak gerçekleştirilecek zirvenin hemen sonrasında Türkiye’nin en kapsamlı işveren algısı araştırması ile seçilen işveren markasının en gözde firmalarının açıklanacağı En Gözde Şirketler Ödül Töreni ile en iyi iş veren marka algısına sahip firmalar açıklanıyor.

Employer Brand Academy Türkçe Sertifika Programı

İçerisinde pek çok keynote konuşmacı, 2 panel ve farklı deneyimler barındıran Employer Brand Summit’te; TheCandEs Aday Deneyimi Ödülleri Başkanı Kevin Grossman Aday Deneyimini anlatıyor, Modern Management Kurucusu Ali Ayaz katılımcılarla birlikte Türkiye’nin İşveren Markasını çıkarıyor. Güncel kalabilmenin ve kendine geliştirebilmenin en önemli yolu akademik yayınların okuma algısını oluşturmak amacıyla Reading oturumu düzenleniyor, Reading Zone’da katılımcılar makalelerle bir araya geliyor. QNB Finansbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Alp sosyal medyanın işveren markası için önemini açıklamak için sahnede yer alırken, Turkcell’den İç İletişim ve İşveren Başkanı Bilge Onur “Patronluğa Elveda, Şimdi B2H Zamanı!” başlığıyla yeni bir kavramı katılımcılarla bir araya getiriyor.

Employer Brand Summit Katılımcılarına Benchmarking Zone, Reading Zone ve Pek Çok Farklı Deneyim Yaşatmayı Planlıyor

İşveren markasında gelişmenin ve iyileşmenin en önemli araçlarından biri olan Benchmarking sürecine katılmak isteyen firma temsilcileri için; fuaye alanında Benchmark Zone oluşturuluyor. İşveren Markası alt başlıklarında Benchmark almak ve vermek isteyen firmalar için networking fırsatı sunuluyor. Misafirlerine farklı ve yararlı içerik sunma misyonuyla yola çıkan etkinlikte; masal anlatıcılığı ile tanıdığımız Judith Liberman bir ilki gerçekleştiriyor ve işveren markası kavramını hikayeleştirerek ilgi çekici bir içerikle zirveye renk katıyor. İşveren markasında görüş açısını zenginleştirmek amacıyla farklı partnerlerde süreçlerin nasıl ilerlediğini gözlemleyebilmek için; Mccan Stratejik Planlama Direktörü Zeynep Yağcı Yıldızlı Ajansların Gözünden İşveren Markası Perspektifini anlatıyor. Bir diğer panelde ise 3İK Yönetici Ortağı Alper Çakıroğlu moderatörlüğünde Türkiye’nin gözde üniversite kulüp temsilcileri ile öğrencinin gözünden İşveren Markasını tartışıyorlar. Employer Brand Summit’te Coca-Cola İçecek İnsan Kaynakları Direktörü Ece Sueren Ok, Unilever İnsan Kaynaklarından Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Unilever Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Steven Gross da farklı oturumlarda önemli işveren markası uygulamalarını anlatıyor.

Birbirinden zengin, farklı içeriklere sahip zirvenin akabinde En Gözde Şirketler Ödül Töreni ile en başaralı işveren markasına sahip firmalar ödüllerine kavuşuyor. 113 üniversiteden 20 bini aşkın öğrenciyle 4 ay boyunca gerçekleştirilen anket neticesinde gerçekleştirilen Türkiye’nin en kapsamlı işveren algısı araştırması sonucunda 13 farklı kategoride ödüller sahipleri ile buluşuyor.

Zirve hakkında detaylı bilgi almak için: www.employerbrandsummit.com

Yanıtlayın / Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.