İstanbul’dan dünyaya uzanacak yeni nesil konferans serisi “İstanbul TALKS”

443

İstanbul’dan dünyaya uzanacak yeni nesil konferans serisi “İstanbul TALKS”, Inspired 2016 Konferansı ile 16 Mart’ta başlıyor…

Dünyaca ünlü girişimciler, Türkiye iş dünyasına ilham vermek için İstanbul’a geliyor. Başta Richard Branson olmak üzere dünyaca ünlü yatırımcı ve girişimciler, başarı öykülerini anlatmak üzere 16 Mart’taki İstanbul TALKS Inspired 2016 Konferansında yer alacak. Mevcut ve potansiyel girişimciler için altın niteliğinde bilgilerin paylaşılacağı bu dev platform, İstanbul TALKS Konferansları kapsamında düzenleniyor.

Employer Brand Academy Türkçe Sertifika Programı

İstanbul bu yıl yepyeni konferanslar zincirine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. İstanbul’dan dünyaya uzanacak konferans serisi “İstanbul TALKS”, Inspired 2016 Konferansı ile 16 Mart’ta başlıyor. Dünyanın önde gelen girişimcilerinin yer alacağı konferans, Sipahiler Events tarafından Girişimcilik Vakfı iş ortaklığında düzenleniyor. İstanbul TALKS Inspired 2016 Konferansının katılımcıları, Richard Branson, Devita Saraf, Yasmine Shihata, Allen Taylor ve Wendy Kopp’un yanı sıra çok sayıda dünyaca ünlü girişimci ve yatırımcının ufuk açan başarı öykülerini sahiplerinden dinleme imkânına sahip olacaklar.

İlham odaklı küresel bir girişimcilik konferansı olarak ilk kez düzenlenecek olan İstanbul TALKS Inspired 2016, girişimci olma yolunda ilerleyen gençleri, girişimcileri, melek yatırımcıları, risk ve özel sermaye şirketlerini, bankaları, girişimcilik ekosistemindeki kuruluşları, inkubasyon ve girişim merkezlerini ve büyük medya şirketlerini etkileşimli bir platformda buluşturmayı hedefliyor. Çırağan Palace Kempinski’de gerçekleştirilecek olan konferans, İstanbul’a ve tüm gündem konularına değer katan, coğrafi olarak EMEA bölgesini sahiplenen “İstanbul TALKS” konferanslar serisinin bir parçası olarak 2016 yılının tamamına yayılacak. İstanbul TALKS Inspired 2016 Konferansı’nı, aynı günün akşamında yapılacak Giveback Gala etkinliği takip edecek.

Young & Restless, Nesnelerin İnterneti, Girişimcilikte Trend Sektörler (Sağlık, Ev, Ulaşım, Enerji), Kadın Girişimciliği ve Ekosistem Nasıl Oluşuyor? başlıklı panellerin düzenleneceği etkinlikte mevcut ve potansiyel girişimciler, girişimciliğin zorluklarını aşmanın başarılı olmuş yöntemlerini girişimcilik yıldızlarından öğrenecekler.

Girişimcilik onun için yaşam tarzı: Richard Branson

İstanbul TALKS Inspired İstanbul’da konuşmacı olarak yer alacak dünyaca ünlü isimlerden biri Richard Branson. Sıra dışı fikirleriyle iletişimden eğlenceye, ulaşımdan teknolojiye hatta uzay turizmine kadar pek çok alanda lider girişimlere imza atan Virgin Group’un kurucusu Richard Branson, girişimcilik öykülerini İstanbul TALKS Inspired 2016 Konferansında anlatacak.

Hindistan’ın lider girişimcilerinden Devita Saraf

Vu Technologies’in Kurucusu, Başkanı, CEO’su ve Tasarım Müdürü Hindistanlı iş kadını Devita Saraf da Inspired İstanbul’da konuşma yapacak isimler arasında. LED TV, Ultra HD TV, Super TV, kurumsal görüntüleyiciler, video duvarları, dijital levha gibi teknolojilere odaklanan şirketiyle Hindistan piyasasının önemli oyuncularından biri haline gelen Vu’nun hikâyesi, Devita Saraf’ın ağzından dinleyicilerine ulaşacak.

Girişimde iletişimin önemi: Yasmine Shihata

Enigma Dergisi’nin Yayıncısı ve Venus Media & PR şirketinin kurucu başkanı Yasmine Shihata, Inspired İstanbul’un katılımcılarına girişimcilikte iletişimin önemini anlatacak. Başarılı iletişim uzmanı Enigma Star ve EnigmaShopping.com’un da kurucusu.

Hızlı büyüyen 600 şirketi birbirine bağlıyor: Allen Taylor

Kendisini küresel zihinli değişim mimarı olarak tanımlayan Allen Taylor, girişimciliğin dünyayı değiştireceği felsefesine bağlı başarılı bir danışman. Endeavor’un San Francisco ofisini yöneten Taylor, hızlı büyüyen 600’ün üzerinde şirketten oluşan bir portföy arasında bağlantılar kuruyor. Allen Taylor, yatırım ve girişim arasındaki tutkulu ilişkiyi İstanbul TALKS Inspired 2016 Konferans katılımcılarına aktaracak.

Eğitimden girişimciliğe giden yol: Wendy Kopp

Daha yirmili yaşlarındayken eğitimdeki eşitsizlik sorununu çözme adına, başarılı üniversite mezunlarının düşük gelirli bölgelerde eğitim vermeleri için köprü görevi gören Teach for America (Öğret Amerika)’yı kuran Wendy Kopp, eğitimden girişimciliğe giden yolun adımlarını katılımcılarla paylaşacak.

www.sipahiler.com.tr

Yanıtlayın / Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.