İş Kadınları İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Buluştu

421

Türkiye’deki lider ve yönetici kadınların yer aldığı Uluslararası Kadınlar Forumu İşbirliği Derneği’nin (IWF Türkiye) Mentorluk Eğitim Programı, İstanbul Bilgi Üniversitesi ev sahipliğinde santralistanbul Kampüsü’nde gerçekleşti.

Uluslararası Kadınlar Forumu (IWF)’nun Türkiye yapılanması olan Uluslararası Kadın Forumu İşbirliği Derneği’nin (IWF Türkiye) üyeleri 31 Mart Perşembe günü İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde bir araya geldi. santralistanbul Kampüsü’nde düzenlenen IWF Türkiye Mentorluk Eğitim Programı kapsamında çeşitli sektörlerde yöneticilik ve liderlik yapan 15 iş kadınına mentorluk desteği verildi.

Employer Brand Academy Türkçe Sertifika Programı

IWF Türkiye’nin kurucu başkanı ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu, Eğitim Programı’nı, üyelerin mentorluk süreci için bilgilerini tazelemeleri, deneyimlerini paylaşmaları ve ortak bir dil geliştirmeleri amacıyla düzenlediklerini belirtti.

[quote_center]Uluslararası Kadınlar Forumu (IWF)
[/quote_center]
32 farklı ülkede örgütlenmiş olan 6200’den fazla kadın liderin oluşturduğu uluslararası bir iletişim ve etkileşim ağı olan International Women’s Forum (IWF), Amerika Birleşik Devletleri’nde 1982 yılında kuruldu. Farklı alanlarda elde ettikleri başarılarıyla lider ve öncü konuma ulaşmış etkin kadınları bir araya getirerek kadın liderliğini farklı kültürler, coğrafyalar ve kariyerler kapsamında geliştirmeyi hedeflemekte.

Yanıtlayın / Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.