ING Bank Türkiye’nin kadın çalışmaları Birleşmiş Milletler’in kadın platformunda paylaşıldı

539

ING Bank’ın kadınların en çok çalışmak ve kariyer yapmak istediği kurum olma vizyonuyla yürüttüğü çalışmalar, uluslararası düzeyde de takdir topluyor.

ING Bank’ın kadın odaklı çalışmaları kadınların ekonomik olarak güçlenmesi konusunda kurumlararası bilgi, deneyim ve iyi uygulamaların paylaşıldığı bir platform olan Birleşmiş Milletler Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlendirilmesi Birimi’nin Empower Women web platformunda paylaşıldı. Aynı zamanda cinsiyet eşitliği konusunda önde gelen kurum ve kişilerin yer aldığı 44 bin kişiye gönderilen haber bülteninde de ING Bank’ın kadın çalışmaları konusundaki hikayesi ele alındı.

Employer Brand Academy Türkçe Sertifika Programı

2015 yılından bu yana BM Kadını Güçlendirme Prensipleri’nin imzacısı olan ING Bank, aynı zamanda BM “Kadını Güçlendirme Çalışma Grubu ve YASED “Kadın Çalışma Grubu” üyesi.

ING Bank’ın Kadın Çalışmaları
• Kadınların profesyonel gelişimini destekleyen ING Bank, halihazırda %36 olan üst yönetimdeki kadın oranını 5 yıl içinde %50’ye çıkarmayı hedefliyor.
• Çeşitliliğe yönelik çalışmalarını “=ING” (eşittir) adı verilen platformda toplayan ING Bank, bu çatı altında onlar=ING (örnek liderler), senin sahnen=ING (hayat hikayeleri), anne, baba, çocuk seminerleri gibi etkinliklere yer veriyor. Bu yıl itibariyle kadınların yeteneklerinin görünürlüğünü artırmak amacıyla “Yılın Kadın Rol Modeli”, “Yılın Parlayan Kadın Yıldızı” ve kadınların destekçisi olan “HeForShe Kahramanı” seçiliyor.
• ING Bank, Mart 2016’dan bu yana Birleşmiş Milletler’in cinsiyet ayrımcılığı ve kadın-erkek eşitliği konusunda görünürlük ve yaygınlaşma sağlayan HeForShe (Kadın için Erkek) kampanyasını destekliyor. Bu kapsamda yılda dört kez düzenlenen “HeForShe yemekleri”nde farklı kadın gruplarıyla iş-özel hayat dengesini iyileştirmeye yönelik fikir paylaşımları yapılıyor.
• FlexING programı kapsamında haftada iki gün ofis dışından çalışma ve haftanın beş günü çalışma saatlerini belirleme imkanı sunuluyor.
• Anne babalara “Çocuğum ve Ben” izinleri altında okulun ilk gününü, karne gününü ve yıl içinde bir günü çocuklarıyla geçirme fırsatı tanınıyor.
• Anne ve anne adaylarına yönelik destekler arasında hamileler için aylık kontrol ve günde yarım saat az çalışma, tüp bebek desteği, süt izni, genel müdürlük ve şubelerde süt odaları, 0-1 yaş arası çocuğu olanlara psikolojik destek yer alıyor.
• ING Bank iş hayatına ara vermiş kadınların çalışma yaşamına dönmesi için çalışan YenidenBİZ Derneği’nin ve Mor Çatı’nın destekçisi.

Yanıtlayın / Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.