ING Bank çalışanları, karne gününde izinli

536

Çalışanlarına yönelik esnek ve yenilikçi İK uygulamalarını her geçen gün genişleten ING Bank, çocuk sahibi çalışanları için iş ve özel hayat dengesini korumalarına yardımcı olacak izin uygulamalarıyla dikkat çekiyor. “Çocuğum ve Ben” programı kapsamında ING’li anne ve babalar karne alan çocuklarının yanında olma şansına sahip oluyor. Program kapsamında karne gününün yanı sıra okulun ilk gününü ve yıl içerisinde diledikleri bir günü çocuklarıyla geçirmek ebeveynler için de özel izin fırsatları sunuluyor.
ING Bank İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Bahar Şansal, konuya ilişkin değerlendirmesinde, “ING Bank olarak çalışanlarımızın iş ve özel yaşamlarını dengede tutmak adına ve özellikle anne çalışanlarımızın hayatın kolaylaştırmak adına bir seri uygulama hayata geçiriyoruz. Çalışanlarımızın özel yaşamdaki sorumluluk ve ihtiyaçlarını rahatça karşılayabileceği daha esnek bir iş yaşamı inşa etmek en büyük hedefimiz” diye konuştu.

ING Bank’ın yenilikçi İK uygulamaları çalışanlarının iş ve özel yaşam dengesine katkı sağlıyor
ING Bank’ın iş ve özel yaşam dengesini sağlamaya yönelik FlexING programı, haftada iki gün çalışma yerini ve her gün çalışma saatlerini esnetme imkanı sunuyor. Birleşmiş Milletler’in HeForShe kampanyasının destekçisi olan ING Bank, kurum içinde düzenli olarak gerçekleştirdiği “HeForShe yemekleri” ile kadın çalışanlarının ihtiyaç ve beklentilerini görerek, bunlara çözüm olacak yeni uygulamaları hayata geçiriyor. “Çocuğum ve Ben” izinleri, tüp bebek tedavisi gören kadın çalışanlara özel izinler, 0-1 yaş arası çocuk sahibi kadınlara verilen psikolojik danışmanlık hizmeti, şubelerde süt odaları düzenlemesi bu yemekler sonucunda ortaya çıkan uygulamalar arasında.
Çeşitliliğe yönelik çalışmalarını “=ING” (eşittir ING) adı verilen platformda toplayan ING Bank, bu çatı altında onlar=ING (örnek liderler), senin sahnen=ING (hayat hikayeleri), anne, baba, çocuk seminerleri gibi etkinliklere yer veriyor. 2017 itibariyle kadın yeteneklerin görünürlüğünü artırmak amacıyla “Yılın Kadın Rol Modeli”, “Yılın Parlayan Kadın Yıldızı” ve kadınların destekçisi olan “HeForShe Kahramanı” seçen ING Bank aynı zamanda iş hayatına ara vermiş kadınların çalışma yaşamına dönmesi için faaliyet gösteren YenidenBİZ Derneği’nin destekçisi.

Employer Brand Academy Türkçe Sertifika Programı

Yanıtlayın / Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.