Hilton’dan İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Öğrencilerine Kariyer Danışmanlığı

615

Hilton gelenekselleşen Career@Hilton Live kutlamalarına İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi’ndeki liderlik seminerleri ile başladı.

Great Place to Work tarafından bu yıl Türkiye’nin 1 numaralı işyeri seçilen Hilton bu ayın sonunda 100. yılını doldurmaya yaklaşırken, ‘Hilton Talks’ seminerleri kapsamında Türkiye’deki üst düzey liderlerini, Yönetim ve Otelcilik bölümlerinden 100 öğrenci ile bir araya getirdi. İşletme yönetimini ilgilendiren konular hakkında gerçekçi bir bakış açısı sunmayı amaçlayan interaktif oturumlar, gençlerin kariyer gelişimlerine destek verecek şekilde hazırlandı.

Employer Brand Academy Türkçe Sertifika Programı

Hilton Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü ve Hilton İzmir Genel Müdürü Hakan Özcan: “Ülkemizdeki üniversitelerle böylesi verimli ortaklıklar kurmaya büyük önem veriyoruz ve yıl boyunca düzenli olarak destek programları yürütüyoruz. Dokuz Eylül Üniversitesi’nden birçok öğrenci mezun olduktan sonra otelimizde bizimle çalışmaya başlıyor. Bu nedenle eğitim süreçlerinin henüz başındayken gençlere yatırım yaparak onlarla erken bir aşamada güçlü bağlar kurabiliyoruz. Careers@Hilton Live vesilesiyle, Türkiye’nin dört bir yanındaki işletmelerimizden liderlerimizle bu kadar büyük bir kitleye katma değerli ve farklılaştırıcı bilgiler sunmak mutluluk verici”.

Orta Doğu, Afrika ve Türkiye İK Başkan Yardımcısı Koray Gençkul ise: “Her yıl düzenlediğimiz Careers@Hilton Live, misafirperverlik sektöründeki başarılarımızı kutladığımız bir etkinlik.Sektörümüzün geleceğini elinde tutan genç yeteneklere rehberlik ederek ve kariyer gelişimlerini destekleyerek hayatlarında dönüşüm yaratabileceğimize yürekten inanıyoruz. Bu doğrultuda, yalnızca Türkiye’de değil, dünyadaki tüm otel ve ofislerimizi de gençleri ve diğer iş arayanları misafirperverlik sektöründeki kariyer fırsatları hakkında eğitecek etkinliklere ev sahipliği yapmaya teşvik ediyoruz.İzmir’deki “Hilton Talks” etkinliği, ekibimizin bu amaca katkı sağlamak ve Başkanımız Chris Nassetta’nın 2019’da 1 milyon genci olumlu yönde etkilemek için belirlediği hedefe ulaşmak için ortaya koyduğu yaratıcılığın ve çalışmanın harika bir örneği.”

Yapım aşamasındaki 25 oteline ek olarak Türkiye’de 63 otellik bir portföye sahip olan Hilton, Great Place to Work danışmanlık şirketi tarafından Türkiye’nin 1 numaralı işyeri seçildi.

Misafir konuşmacılar:

Burcu Yatmazoğlu – Kıdemli Pazarlama Müdürü, “Dijital Pazarlamadaki Trendler”

Abdullah Apak – Eğitim Müdürü “Yetenek Yönetimi ve Eğitimi”

Hakan Özcan – İnsan Kaynakları Direktörü, Türkiye / GM Hilton İzmir

Çağla Özelçinler – Türkiye Satış Direktörü Lesiure HWS

Serkan Yalçınkaya – Otel Müdürü, Hilton Istanbul Bomonti

Esen Kaynak – Ticaret Müdürü, Hilton İzmir

Yanıtlayın / Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.