Girişimciliği gerçek hikayelerden öğrenme imkanı: CaseCampus başlıyor.

492

Akbank Ana Sponsorluğunda Endeavor Türkiye tarafından geliştirilen uygulamalı girişimcilik programı CaseCampus, girişimciliği bir kariyer seçeneği olarak düşünen tüm üniversite 3. – 4.sınıf ve lisansüstü öğrencilerini online eğitim platformları ve konferanslarla buluşturuyor.

İlkbahar ve sonbahar dönemi olarak yılda iki kez düzenlenecek CaseCampus Programı’nda, her dönem 100’er genç olmak üzere toplamda 200 genç Vaka Çalışmaları Programına ücretsiz katılabilecek. İlkbahar dönemi başvuruları 26 Şubat 2016 tarihine kadar online başvuru yoluyla kabul edilecek.

Employer Brand Academy Türkçe Sertifika Programı

CaseCampus Nedir?

CaseCampus Vaka Çalışmaları Programı’nda her biri Türk girişimcilik ekosisteminde önemli başarılara imza atmış ve Endeavor Girişimci Şirketleri olan BuldumBuldum.com, Düğün.com, Rafinera ve SecureDrive’ın girişimcilerininbugüne kadar yaşadıkları süreçler, zorluklar, başarılar ve mücadelelerigenç girişimci adaylarıylapaylaşılacak. Deneyimsel öğrenimi teşvik eden bir yöntemle girişimcilerin tüm öyküleri, yazılı vaka çalışmaları ve videolu anlatımlarla online bir platformda canlı forum tartışmalarıve İstanbul’da gerçekleşecek canlı konferanslarlasunulacak. Program içeriği Atılım, Bahçeşehir, Bilkent, Boğaziçi, Dokuz Eylül, İTÜ, İzmir Ekonomi, Koç, ODTÜ ve Özyeğin üniversitelerinden önde gelen girişimcilik eğitmenleri tarafından yönetilecek. Program bitiminde kendi iş fikrini hayata geçirmek isteyen seçili sayıdaki mezuna, MentorCampus ile Endeavor Türkiye Mentorları’ndandestek alma ve TalentCampus ile Endeavor Türkiye ağında yer alan VC ve melek yatırım ağları, start-up’lar ve inkübasyon merkezleri ile Akbank’ta öncelikli stajbaşvuruşansı tanınacak.

Program Amaçları

Gençlerien iyi uzman ve kaynaklarla buluşturmak,

Gençlerinuygulamalı öğrenme deneyimlerini zenginleştirmek,

Girişimcilik akademisyenlerini, farklı disiplinlerden gelen öğrencileri, girişimcileri ve ekosistemin önemli oyuncularını Girişimcilik Eğitimi Network’ü ortamında buluşturmak,

Günümüzün ve geleceğin inovatif iş dünyası liderlerini güçlendirmek,

Girişimciliği bir kariyer seçeneği olarak ele almaya destek vermek.

Başvuru Süreci

Programdabu sene daha çok gence ulaşarak, ilk olarak bahar dönemindeseçili100 kişiye programdanücretsizfaydalanma imkanısunuyor. Girişimcilik ekosistemiyle tanışmakve hayallerini takip etmek isteyen girişimci adaylarını CaseCampus Programı’na başvurmaya çağırıyoruz. Nisan 2016’da başlayacak ve Haziran 2016’da tamamlanacak bu 8 haftalık maratona katılmak isteyen adaylar,www.casecampus.org adresinden başvurularını iletebilirler.

Başvurular 26 Şubat 2016tarihine kadaraçık olacak.Program, tümüniversitelerin her fakülte ve bölümünden 30 yaşaltılisans ve lisansüstü öğrencilerine açık olacak. Başvuru Formu’nu eksiksiz olarak dolduran ve kriterlereuygun tüm adaylarla Mart ayı boyunca yüzyüze ve telefon mülakatlarıyla değerlendirmeler devam edecek. CaseCampus Programı’na katılmaya hak kazananlar Nisan 2016’daduyurulacak.

Başvuru Kriterleri

  • Üniversite 3. veya 4. sınıf lisans öğrencisi veya lisansüstü öğrencisi
  • En fazla 30 yaşını doldurmuş olan (maximum 1986)
  • Kendi girişimini başlatmaya hevesli olan ya da girişimcilik ekosistemine ilgi duyan,
  • Nisan – Haziran 2016 arası devam edecek eğitim programının İstanbul’da gerçekleştirilecek üç adet konferansına katılabilecek olan,
  • Konferanslar dışındaki tüm programı online bir platform üzerinden takip edebilecek olan.

CaseCampus Programı’yla ilgili sorularınız için: campus@endeavor.org.tr

@CaseCampus

@endeavor_turkey

@Akbank

/CaseCampus

/EndeavorTürkiye

/Akbank

Yanıtlayın / Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.