GE Yenilenebilir Enerji, Türkiye’deki rüzgâr türbin kanadı fabrikası için 300 kişiyi işe alacak

689

GE Yenilenebilir Enerji bünyesinde yer alan LM Wind Power, bugün Bergama, Türkiye’deki rüzgâr türbin kanadı üretim tesisinde istihdam etmek üzere ilave 300 çalışanı daha işe almayı planladığını duyurdu. LM Wind Power, iş gücünün artırılmasıyla, Avrupa ve Asya dâhil, dünya çapındaki pazarlara türbin kanadı ihraç ederek artan küresel rüzgâr enerjisi talebine cevap verecek.

Temmuz 2017’de açılan Bergama tesisi LM Wind Power’ın dünya çapındaki 15’inci ve GE Yenilenebilir Enerji bünyesine geçtikten sonra ise ilk açılan tesisi oldu. Bugün, yüzde 26’sı kadın olmak üzere tesiste 450 çalışan bulunuyor.

Employer Brand Academy Türkçe Sertifika Programı

Bergama fabrikamız, şirketimizin dünyaya daha fazla yenilenebilir enerji sağlamak hedefi adına çok önemli bir tesis ve Türkiye’ye olan bağlılığımızı temsil ediyor.” şeklinde konuşan LM Wind Power Avrupa Operasyon Başkanı Jesper Sørensen sözlerini şöyle tamamladı: “Bölgede kalifiye ve teknik iş kolları yaratmaya katkıda bulunmaktan büyük heyecan duyuyoruz.

İş için açılan pozisyonlar, tüm profillerde, bilgi birikimi ve deneyim seviyesine açık. Her yeni çalışan LM Wind Power’ın ‘Mükemmellik Merkezi’ eğitim programında rüzgâr türbini kanadı konusunda eğitim görecek, ürünlerin kalitesini ve böylece son kullanıcı memnuniyetini artırmayı sürekli hale getiren altı haftalık teorik ve pratik eğitim programına katılacak.

Yeni başlayanlar aynı zamanda tüm dünyadaki LM Wind Power tesislerinden uzmanlar tarafından mentorluk da alacak. Tesisteki çalışanların önemli bir kısmının Bergamalı Olduğunu belirterek sözlerine başlayan Bergama Fabrika Müdürü Ozan MamayŞehrin sosyal ve ekonomik gelişiminin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz ve bu yıl bu çevrede daha da fazla iş alanı yaratmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Bugün aynı zamanda tesiste yeni bir binanın inşaatına da başlandı. Bu tesis, özellikle kanat kalıplama sonrası olmak üzere, tesisin üretim kapasitesini arttıracak. İnşaatın 2019 yılının üçüncü çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.

LM Wind Power hakkında

Bir GE Renewable Energy işletmesi olan LM Wind Power, Brezilya, Kanada, Çin, Danimarka, Hindistan, Polonya, İspanya, Fransa, Türkiye ve ABD’deki pervane kanadı fabrikaları dâhil küresel üretim ayak izi ile dünyanın lider rüzgar türbini kanadı tasarımcısı ve üreticisidir. Şirket, 1978 bu yana 215.000’den fazla pervane üretti ve küresel çapta 102 GW’ın üzerinde enerji üretimi ile yıllık 212 milyon metrik ton CO2 tasarrufuna katkı sağladı. LM Wind Power 2018 yılında rüzgar enerjisi endüstrisinin ilk karbon nötr şirketi oldu.  www.lmwindpower.com 

GE Yenilenebilir Enerji 

GE Renewable Energy, güvenilir ve uygun fiyatlı yeşil enerji talep eden müşterilerimize uçtan uca çözümler sunmak için yenilenebilir enerji endüstrisindeki en geniş kapsamlı portföylerden birini sunan 15 milyar dolarlık bir şirket. Karada ve denizde rüzgâr, kanat, hidro, depolama, faydalı ölçekli güneş ve şebeke çözümlerinin yanı sıra hibrit yenilenebilir ve dijital servis hizmetleri sunan GE Renewable Energy, 400’ün üzerinde gigawatt’lık temiz yenilenebilir enerji tesis etti ve dünya çapındaki tesislerin yüzde 90’dan fazlasını şebeke çözümleri ile donattı. 80’den fazla ülkede yaklaşık 40.000 çalışanı bulunan GE Renewable Energy, dünyayı ekonomik, güvenilir ve sürdürülebilir yeşil enerji kaynaklarıyla beslemek isteyen müşteriler için katma değer yaratıyor. Bizi www.ge.com/renewableenergy, www.linkedin.com/company/gerenewableenergy, veya www.twitter.com/GErenewables üzerinden takip edebilirsiniz.

Yanıtlayın / Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.