En İyi İşveren ödülü Marriott International Avrupa Bölgesinin

478

Aon Hewitt, 85 ülkede 4,300’den fazla oteli ile faaliyette bulunan Marriott International Inc.i, 2015 Global En İyi İşveren olarak seçti.

Aon En İyi İşveren programı, işyerlerinin çalışanları aracılığıyla rekabet avantajı yaratmalarını ve buna bağlı olarak da çalışılabilecek en iyi işyerlerinin oluşmasını ölçümler. Marriott International, iki yıl üst üste Global Aon En İyi İşveren’i seçilmeye layık görülmüş tek işyeridir.

Employer Brand Academy Türkçe Sertifika Programı

Marriott International, Ermenistan, Gürcistan, Macaristan, Kazakistan, Polonya, Romanya, Rusya ve Türkiye’de Aon Hewitt En İyi İşveren olarak seçilmiş ve ödüllendirilmiştir.

Aon En İyi İşveren Programı Lideri Neil Crawford, “Aon En İyi İşveren programı, organizasyonların mükemel çalışma ortamı yaratmaları, sürekli olarak güçlü ve sürdürülebilir iş sonuçlarının elde edilmesi ile ilgili başarıları ölçümleyen ve ödüllendiren bir programdır” açıklamasını yaptı. Crawford; “Marriott International gibi istisna olan organizasyonlar, rakiplerinin önüne geçerler çünkü şirket performasını; yüksek çalışan bağlılığı, güçlü bir marka olması, etkili liderlik ve yüksek performans kültürü özellikleri ile sağlarlar. Marriott International’ı, iki yıl üst üste bu ödüle layık olan tek şirket olmasından dolayı tebrik ediyoruz.” diyerek sözlerine devam etti.

Dünya genelinde en iyi işveren çalışmaları ile 15 yıldan fazla bir deneyime sahip olan ve çalışan araştırmaları ile 40 yıla dayanan deneyimi ile Aon En İyi İşveren programı, işyerlerinin çalışanları aracılığıyla rekabet avantajı yaratmalarını ölçümleyen ve buna bağlı olarak da en iyi işveren olmalarını dikkate alan bir programdır.

Aon En İyi İşveren programı tarafından seçilebilmek için, Marriott International’ın faaliyette bulunduğu 65 ülkede yapılan değerlendirme sonucuna göre ;

  1. Bağlılık Endeksi: Marriott çalışanları, işyerleri hakkında pozitif konuşur, uzun yıllar çalışma arzusu içindedirler ve her gün yüksek performans sergilemelerine neden olan Marriott’ta çalışma deneyimi onları motive etmektedir.
  2. Liderlik Endeksi: Marriott liderleri, gelecek için vizyonu belirler, çalışanlarının önemini farkındadır ve onların başarılı olmaları için liderlik eder.
  3. Performans Kültürü Endeksi: Marriott çalışanlarının hedefleri, şirket hedefleri ile bağlantılıdır ve katkıları için takdir edilir ve ödüllendirilirler.
  4. Marka Endeksi: Marriott çalışanları, şirketleri için çalışmaktan gurur duyarlar ve Marriott diğer işyerlerinden çok farklı bir işyeridir.

Marriott bünyesinde uygulanan ‘Global TakeCare Wellbeing’ programı, çalışanlarına sağlıklı yaşamı, bir yaşam biçimi haline getirmeleri yönünde hem eğlenceli hem de yeni yollar göstererek yardımcı olmaktadır. Bu program, her otelde bir sağlıklı yaşam koçu seçilmesi ve seçilen bu kişinin lokal aktiviteler yapmasını, ulusal sağlıklı yaşam uygulamalarını, ‘Sağlıklı Otel’ sertifikasyonu, ‘TakeCare’ Sağlıklı Yaşam Günü, ‘TakeCare’ Pişirme Kitabı ve çok daha fazla konuyu kapsar.

Global İnsan Kaynakları Başkan Yardımcısı olan David Rodriguez, “Marriott International’ın Aon Hewitt tarafından 2015 Global Aon En İyi İşveren seçilmesinden gurur duyuyor” açıklamasını yaptı. Rodriguez, “Tüm çalışanlarımızla pozitif bir kültür yaratmak ve bunu yukarı taşımak konusuna çok önem veriyoruz.Bunu yapmaya ve korumaya uzun zaman önce söz verdik. Aon Hewitt’in yapmış oldukları bu değerli araştırma gösteriyor ki; Marriott International çalışılacak harika bir işyeri” ile sözlerine devam etti.

Yanıtlayın / Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.