Employer Brand Summit ve Türkiye’de işveren markası

12,626

Türkiye’yi, İşveren Markası konseptiyle Realta olarak 2007 yılında tanıştırdık. İlk zamanlar işveren markasının ne olduğunu ve ne olmadığını anlatırken şimdi başarıyla yürütülen onlarca proje görmek benim için çok sevindirici. Terimi doğru bir şekilde Türkçe’ye geçirmek de ayrıca bir başarı diye düşünüyorum.

2007’den beri neler oldu?

Employer Brand Academy Türkçe Sertifika Programı

Türkiye’de ilk işveren markası unvanı 2008’de Unilever’de Sinem Namdaroğlu tarafından kullanılıyordu. Unilever’in Türkiye’de marka yönetiminin öncü şirketi olduğunu da düşünürsek işveren markası kavramını ilk kullanan ve yöneticisini atayan ilk şirket olması da çok şaşırtıcı değil. Üniversitelerde ilk markalı kariyer etkinlikleri de Unilever’le başladı. Şimdilerde üniversitelerde sayısız etkinlikler yürütülüyor. Birçok projeyi birlikte yürüttüğümüz 3İK, şirketlerin etkinliklerini yürütmesinin yanısıra, kendi geliştirdikleri üniversiteli gençleri şirketlerle buluşturan birçok etkinliği yürütüyor.

Şirketlerin iç ve dış iletişim çalışmalarına bu kadar önem vermeleri işveren markasına ne kadar inandıklarını da gösteriyor.

Devamı >>>

Yanıtlayın / Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.