Elçin Uzun, Gilead Sciences Türkiye insan kaynakları direktörü oldu

508

Dünyada 38 ülkede faaliyet gösteren bilim şirketi Gilead Sciences Türkiye’nin İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevine Elçin Uzun getirildi. 33 yıldır HIV alanında önde gelen yenilikçi bir ilaç şirketi olarak tedavi, koruma, her basamakta tedaviye ulaşım ile yeni tedavi araştırmaları alanlarında ilerlemeler sağlayan Gilead Sciences’ın Türkiye ekibine katılan Elçin Uzun, Mart ayı itibarıyla yeni görevine başladı.

Kariyerine 1999 yılında DHL Worldwide Express’te başlayan Elçin Uzun, insan kaynaklarının işe alım, ücret ve yan haklar, eğitim, yetenek yönetimi, performans yönetimi, değişim yönetimi, organizasyonel gelişim ve yetenek yönetimi gibi birçok farklı pozisyonunda görev aldı. Vodafone, Borusan, UCB Pharma gibi firmalarda yönetim kademesinde görevler üstelenen Uzun, 2009 yılında katıldığı MSD’de, MSD ve Schering Plough arasındaki entegrasyonun yanı sıra yeni kurulan şirketteki Performans Yönetim Sisteminin dönüşümü sürecine liderlik etti. Son olarak Deloitte Türkiye’de İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevini yürütmüş olan Elçin Uzun, şirketin Türkiye operasyonlarının tüm insan kaynakları süreçlerine liderlik etti. Kariyeri boyunca birçok farklı sektörde sorumluluklar üstlenen Elçin Uzun, insan kaynakları alanında 20 yılın üzerinde deneyime sahip.

Employer Brand Academy Türkçe Sertifika Programı

Mimar Sinan Üniversitesi’nde Sosyoloji eğitimi alan Elçin Uzun, Türkiye Profesyonel Kadın Ağı platformunda Mentor ve çalışma grubunda Eş Başkan olarak yer alıyor.

Yanıtlayın / Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.