Doğuş Grubu geliştirdiği iyi yaşam uygulamalarıyla çalışanlarını pandemide yalnız bırakmıyor

1,964

Pandemi sürecinin başından itibaren 20 bini aşkın çalışanı ve ailelerinin sağlığına yönelik tedbirleri hızla ve en üst seviyede uygulamaya alan Doğuş Grubu, iş yapış süreçlerini de dönemin gereklerine uygun olarak yeniden düzenledi. Yeni normal sürece geçişle birlikte ofislere dönüş ve mekân açılışlarının öncesinde, Doğuş Grubu bünyesinde doktor ve akademisyenlerin katılımıyla bir Sağlık Kurulu oluşturuldu. Kurulun tavsiyeleri doğrultusunda başta turizm ve yeme-içme olmak üzere Doğuş Grubu’nun faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde en doğru ve en etkili önlemler hayata geçirildi.

Doğuş Grubu, değişimin çok hızlı seyrettiği bu dönemde çalışanların ve ailelerinin fiziksel, ruhsal, zihinsel sağlığını korumaya ve farklı alanlardaki sorularına uzaktan yardımcı olmak üzere “anında destek” servisini hayata geçirdi. Grup, 7/24 destek hattı ile alanında uzman kişilerden sağlık, psikolojik danışmanlık, evde ve ofiste ergonomi, hukuki bilgiler, mali hizmetler, sosyal yaşam, yeni doğan bakımı, sağlıklı beslenme, veteriner danışmanlığı gibi birçok konuda çalışanlarına destek sağlıyor. Grup bünyesinde, pandemi sürecinin başından itibaren saha ekipleri aktif olarak çalışmaya devam ederken, merkez ofislerdeki çalışma düzenine uzaktan devam ediliyor. Grup, evde uygun bir çalışma düzeni kurmakta zorlanan çalışanlarına ise Sağlık Kurulu’nun tavsiyeleriyle gereken tüm tedbirlerin alındığı ofislerde çalışma olanağı sunuyor.

Employer Brand Academy Türkçe Sertifika Programı

 Mesleki ve kişisel gelişime yatırım yapmanın gelecek için artan bir değere sahip olduğu inancıyla çalışmalarını sürdüren Doğuş Grubu, eğitim ve gelişim platformu olan Do Akademi’yi geçtiğimiz yıl hayata geçirdi. Doğuş Grubu; sağlıklı yaşam seminerlerini, SmallTalks söyleşilerini ve alanında uzman konuşmacılarla çalışanları bir araya getirdiği Öğle Arası Sohbetleri konseptlerini de dijital ortama taşıyarak daha sık ve daha geniş kitlelerce ulaşılabilir hale getirdi.

 Doğuş Grubu pandemi sonrasında bu dönemde başlattığı yenilikçi, modern ve verimli uygulamaları sürdürülebilir hale getirmeyi hedefliyor

Doğuş Grubu; Çalışma Deneyimleri, Employee Well-Being, Kriz ve Risk Yönetimi, Dijitalleşme, Yeni Çalışma Modelleri, Davranış Modelleri ve Yeni Liderin Özellikleri gibi başlıklar altındaki çalışmalarını da aralıksız sürdürüyor. Doğuş Teknoloji ile geliştirilen ve yine bu dönemde hayata geçirilen proje/fikir paylaşım platformu Mindo’ya ek olarak Odaklı Buluşmalar ile de üst düzey yöneticiler ile fikirlerini paylaşmak ve yeni projeler geliştirmek isteyen Doğuş Grubu çalışanlarını da bir araya getiriyor. Grup, pandemi sonrasında ise bu dönemde başlattığı yenilikçi, modern ve verimli uygulamaları sürdürülebilir hale getirmeyi hedefliyor. Bu doğrultuda da ofis ve çalışma düzeninin aynı düzlemde mümkün olabileceği hibrit çalışma modelleri geliştiriyor, çok lokasyonlu bir yapıya sahip olmanın avantajını kullanarak farklı ofislerde ortak çalışma alanları oluşturuyor.

“Doğuş Grubu olarak yaşam kalitemizi arttırmak üzere insanımız ve memleketimiz için daha iyi bir geleceğe katkıda bulunmanın heyecanı içinde İyi Yaşam, İyi Gelecek projesini başlattık” 

Başta Doğuş Grubu çalışanları olmak üzere tüm paydaşlarının fiziksel, sosyal, duygusal, psikolojik ve finansal sağlık ve refahını kurum stratejilerinin merkezine yerleştirdiklerini belirten Doğuş Holding İnsan Kaynakları Bölüm Başkanı Buse Özen “Doğuş Grubu olarak yaşam kalitemizi arttırmak üzere insanımız ve memleketimiz için daha iyi bir geleceğe katkıda bulunmanın heyecanı içinde İyi Yaşam, İyi Gelecek projesini başlattık. Bu heyecanla her ay hayatlarımıza değer katan yeni bir tema ile İyi Yaşam, İyi Gelecek fikirlerini hayata geçiriyoruz. 2021 yılına “Aile” teması ile başladık. Uzman psikologlarla ebeveynlerin bir araya geldiği sohbetler, Doğuş Grubu markalarıyla çocuklara özel atölye çalışmaları, kodlama eğitimi, çocukların kendilerini keşfetme yolunda bir adım olan beden perküsyonu çalışması, sürdürülebilirlik ve çevre bilincini erken yaşta kazanacağımız geri dönüşüm projeleriyle dolu dolu bir ay geçirdik. Şubat ayında ise “Yenilen” teması ile yepyeni içerikleri uygulamaya aldık” dedi.

Doğuş Grubu’ndan  ‘Online Stajyer Gelişim Programı’ 

Pandemi döneminde de mevcut koşullara uyum sağlayarak staj programlarını dijital dünyaya taşıyan Doğuş Grubu, Ocak ayında tüm grup şirketlerini kapsayan 140 stajyer için ‘Online Stajyer Gelişim Programı’ hazırladı. Stajyerler program boyunca Doğuş Grubu markaları ve projeleri hakkında detaylı bilgi alırken; kişisel gelişimden mesleki eğitimlere kadar pek çok alanda deneyim kazandı. Doğuş Grubu Sektör Sohbetleri’nde yöneticiler ilham veren kariyer yolculuklarını genç yeteneklerle paylaştı. Doğuş Grubu’ndaki çevik, veri ve deneyim odaklı çalışma kültürü ile bilgi sahibi olan stajyerler,  Networking atölyelerinde Doğuş Grubu’ndaki farklı ekiplerle tanışma ve sohbet etme fırsatı buldu. CV danışmanlığı seansları ile stajyerlere deneyimlerini doğru aktaracak iletişim teknikleri ile ilgili eğitimler verildi.

Yanıtlayın / Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.