Derya Can’dan yeni bir dünya dalış rekoru

453

Antalya’nın Kaş ilçesinde düzenlenen Serbest Dalış Türkiye Şampiyonası’nda Derya Can sabit ağırlık monopalet dalında 77 metreye dalarak Türkiye şampiyonu oldu. Çalışmalarına Arnica Ana Sponsorluğu’nda devam eden Derya Can , Türkiye rekoru kırarak, daha önce Şahika Ercümen’e ait rekoru geçti ve altın madalya kazandı.

Dünya serbest dalış rekortmeni Derya Can, Antalya’nın Kaş ilçesinde düzenlenen Serbest Dalış Türkiye Şampiyonası’nda 77 metreye dalarak hem Türkiye rekoru kırdı hem de Türkiye Şampiyonu oldu. Daha önce 76 metre ile Şahika Ercümen’e ait rekoru geçen Derya Can, altın madalyanın sahibi oldu.

Employer Brand Academy Türkçe Sertifika Programı

Sabit Ağırlık Monopalet dalında Türkiye Şampiyonu olan Derya Can yarın da çift palet sabit ağırlık branşında şampiyonluk için nefesini tutacak. 10 aylık bir bebeği ve 5 buçuk yaşında oğlu olan Derya Can rekorunu çocuklarına ve zor günler geçiren ülkemiz insanlarına armağan ederek “Bugün Türkiye’nin farklı şehirlerinden gelen sporcular ile yarıştık. Türkiye rekorunu kırarak 77 metreye çıkarmanın heyecanını yaşıyorum. Ülkemiz rekorlarla, başarılarla anılmayı hak ediyor.” diye konuştu.

Derya Can’dan sonra şampiyonanın kadınlar kategorisinde ikinci en iyi derece 74 metre ile Şahika Ercümen’in oldu.

Yanıtlayın / Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.