Deloitte’ta 220 yeni çalışan iş başı yaptı

1,206

Çalışma ortamı ve koşullarını Y Kuşağı’nın beklentileriyle dinamikleştiren Deloitte Türkiye’de, 220 yeni mezun iş hayatına başladı. Kadınların iş dünyasındaki varlığına yönelik gerçekleştirdiği sektör araştırmaları ile bilinen Deloitte Türkiye’de, yeni işe alımlarla birlikte toplam kadın çalışan oranı %49 oldu.

30 yılı aşkın süredir Türkiye’de faaliyet gösteren Deloitte; denetim, vergi, danışmanlık, risk danışmanlığı ve finansal danışmanlık bölümlerinde görev almak üzere 220 yeni mezunu bünyesine kattı. İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir ve Çukurova ofislerinde profesyonel hayatlarına başlayacak olan yeni mezunlarla birlikte, Deloitte Türkiye’nin toplam çalışan sayısı, 1 Ekim 2018 itibarıyla 1.300’ü geçti. Deloitte ailesine yeni katılan üyelerle birlikte kadın çalışan oranı ise %49’a ulaştı.

Employer Brand Academy Türkçe Sertifika Programı

Deloitte Türkiye Yetenek Lideri Burç Seven, şirketin, özellikle Y Kuşağı çalışanlarının iş dünyasından beklentilerini göz önünde bulundurarak gerçekleştirdiği uygulamalara dikkat çekti: “Deloitte, global çapta gerçekleştirdiği Y Kuşağı araştırmaları ile genç kuşağın iş dünyasındaki beklentilerine yönelik nabız tutuyor. Bu bilgi birikiminin ve verilerin ışığında şirketimizi daha da dinamik kılabilmek adına birçok uygulamayı hayata geçirdik. Haftanın 1 günü uzaktan çalışabilme, gün içerisinde iş yoğunluğuna ve kişisel programlara göre düzenleyebildiğimiz esnek çalışma saatleri, doğum günü izni, serbest kıyafet uygulaması, 10 günlük babalık izni, yeni teknolojileri anında takip edip uygulayabilme bu yaklaşımımıza ilişkin akla ilk gelen örnekler… ”

Seven, Y Kuşağı’nın çalıştıkları şirketin topluma fayda sağlama bilinci taşıması gerektiğine önem verdiğinin de altını çizdi: “Günümüzde Y Kuşağı çalışanları, iş dünyasının toplumun sorunlarına ışık tutmasını bekliyor. Deloitte olarak, ‘çalışanlarımızda, müşterilerimizde ve toplumumuzda iz bırakma’ varoluş nedenimiz doğrultusunda, toplumsal fayda sağlayacak çalışmalarımızda bu yıl çok daha ağırlık vereceğiz.”

Yanıtlayın / Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.