Cigna, Yeni Dönemde Hibrit Çalışma Düzenine Geçiyor

367

200 yılı aşkın tecrübesiyle, 30 ülkede 180 milyondan fazla müşterisine hizmet veren uluslararası sigorta devi Cigna Global ile Türkiye’nin en büyük özel bankalarından QNB Finansbank’ın güçlü iş birliğinde faaliyetlerini sürdüren Cigna Sağlık Hayat ve Emeklilik, pandemi döneminde çalışanlarının yeni çalışma düzenine adapte olmalarını sağlayan uygulamalar ve iletişim çalışmalarının yanı sıra çalışanlarının fiziksel ve ruhsal sağlıklarına yönelik wellbeing uygulamalarını da hayata geçirdi.

Pandeminin ilk günlerinden itibaren hızlı ve çevik bir şekilde çalışma biçimlerini yeniden düzenleyen şirket, ülkemizde vakaların ortaya çıkmasıyla birlikte tüm çalışanlarının evden rahatlıkla çalışabilmelerini sağlamak adına teknolojik alt yapısını ve çalışma süreçlerini evden çalışma sistemine uygun hale getirdi.

Employer Brand Academy Türkçe Sertifika Programı

Şirket, hibrit çalışma düzenine hazırlanıyor

‘’Bize her yer Cigna’’ sloganı ile çalışanlarının mekandan bağımsız olarak iş süreçlerini devam etmelerine olanak tanıyan Cigna’nın uygulamaları arasında; yazlık yerlerden çalışma imkanı, esnek çalışma saatleri, hafta sonu kısıtlama olduğu günlerde hafta içi bir gün ile hafta sonunu takas etmeye imkan tanıyan esnek çalışma günü ve farklı illerden işe alım uygulamaları yer alıyor.

Yeni dönemde ekipler bazında gerçekleştirilecek planlamalar doğrultusunda haftanın 2 ya da 3 günü ofislerde olacak şekilde hibrit bir çalışma modeli tasarladıklarını belirten Cigna IK Genel Müdür Yardımcısı Nazlı Tlabar Güler “Eylül ayı itibarıyla aşı takvimine de paralel olacak şekilde hibrit çalışma modelimizi hayata geçireceğiz. Bu geçiş sürecini olabildiğince keyifli bir deneyime dönüştürmek için tüm motivasyonel araçlarımızı devreye alıyoruz. Yeni ofis kurallarının hazırlandığı oryantasyon programlarıyla ve mesafeli sosyalleşme etkinliklerimizle temkinli bir geçişin ön hazırlıkları içerisindeyiz.” diye açıkladı.

“Bize her yer Cigna” stratejisi kapsamında toplantısız Cuma, iş yaşam dengesinin korunması adına 30 ve 60 dakikalık toplantıların süresinin 20 ve 50 dakikaya indirilmesi gibi uygulamalar devreye alındı. Sınıf içi eğitimler sanal ortama taşınırken, terfi sınavları ve ölçme değerlendirme merkezi uygulamaları online bir şekilde pandemi döneminde de devam ederek çalışanların kariyerlerindeki ilerlemelerin önündeki engeller kaldırıldı. Çalışanların birbirleriyle iletişimlerini sürdürmeleri adına online lider buluşmaları, özel gün kutlamaları, çalışan kulüpleri ve yarışmalar da düzenlendi.

Cigna, Wellbeing uygulamaları ile çalışanlarına “Önce Sen” diyor  

“Önce Sen” diyerek çalışan ve çalışan sağlığı yaklaşımını odak noktasına alan Cigna, bu süreçte çalışanlarının beden sağlığının yanında ruh sağlığına da olumlu katkılarda bulunacak alternatif uygulamalar gerçekleştirdi. Çalışanlara destek programları kapsamında psikolojik, finansal ve sosyal konularda ücretsiz danışmanlık sağlandı. Ayrıca çalışanlar öğrenme süreçleri videolar ve çeşitli sanal oyunlarla da desteklendi.

Yanıtlayın / Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.