Çalışanların yüzde 89’u mobil çalışırken daha mutlu

583

İnternet erişiminin kolaylaşması ve mobil cihaz sayısının artmasıyla birlikte mobil çalışma eğilimi giderek yaygınlaşıyor. Unify’ın Y kuşağı özelinde yaptığı araştırmaya göre, mobil hayat tarzını benimseyen Y kuşağının yüzde 89’u 09.00-17.00 zamanlı bir iş yerinden çok daha esnek çalışma saatleri sunan firmaları tercih ediyor. Araştırmaya katılanların yüzde 89’u mobil çalışma planlaması yapacağı iş yerlerinde daha mutlu olacağını belirtiyor. Avrupa’da faaliyet gösteren şirketlerin yüzde 70’inin toplantılarını sanal platformlar üzerinden gerçekleştirdiğine vurgu yapılıyor. Araştırmanın dikkat çeken diğer bir sonucu ise çalışanların haftada ortalama 12 saatlerini farklı kanallardan gelen bilgi ve belgeleri aramakla harcadıklarını ortaya koyması. Tümleşik iletişimle iş hayatını dönüştüren Unify, tüm iletişim kanallarını tek bir ekrana sığdırarak çalışma hayatına yeni bir soluk kazandırıyor.

Tüm işletim sistemlerinde, her marka cihazda çalışıyor

Employer Brand Academy Türkçe Sertifika Programı

160 yılı aşkın yenilikçi yaklaşımı ve Ar-Ge gücü ile kurumların iletişimlerini kolaylaştıran Unify, yeni çözümü Circuit ile mesajlaşma, ses, video, sohbet gibi tüm iletişim kanallarını tek ekranda topladı. İletişimi kolaylaştıran uygulama, sosyal medya, iş uygulamaları, görüntü, yazışma, analitik ve geleneksel sesli iletişimi bünyesinde barındırıyor. Mobil dahil tüm cihazlarda ve her işletim sisteminde çalışması sayesinde cihaz kalabalığını ortadan kaldıran çözüm, verilere her yerden ulaşabilmeyi mümkün kılıyor. Kullanımın kolay olması, ekip çalışmasına göre dizayn edilmesi ve aranan tüm verileri tek ekranda sunma kolaylığı ise dikkat çeken diğer avantajları arasında. Farklı şehir veya ülkelerde çalışanları, bayileri olan kurumların tüm iletişim ihtiyacını karşılayan uygulama, çalışan performansını da artırıyor.

İş hayatınızı bölmeyin, her şey tek ekranda

Unify’ın bütün çözümlerinin odağında kurumların verimliliklerini artırmak olduğunu belirten Unify Türkiye Ülke Müdürü Erda Tütüncüoğlu, “Sunduğumuz çözümler, çalışanların kendi işlerine odaklanabilmelerini sağladığı için verimliliği doğrudan etkiliyor. İletişim teknolojileri konusunda teknolojik eğilimleri belirleyen bir firma olarak, yatırımın korunmasına da önem veren kullanıcıların ilk tercihi oluyoruz. Yenilikçi ve kullanıcı odaklı yaklaşımımız Circuit ile çalışanlar nerede olurlarsa olsunlar, birbirleriyle hızlı irtibat kurup, işlerini sonuçlandırabiliyor. Bu uygulama ile toplantı geçmişleri, paylaşılan teklif ve projeler dahil her türlü bilgiye tek ekrandan hızlıca ulaşılıyor. Yüz yüze konuşma rahatlığı sunduğu için şehir veya ülke dışında gerçekleşen seyahatlerden kaynaklanan otel, seyahat masrafları gibi giderler işletmelerin kasalarında kalıyor.” dedi.

Uçak ve otel masraflarına son, istediğiniz yerde toplantı rahatlığı

Tümleşik iletişim ile süreç performanslarında gelişim, daha yüksek çalışan ve müşteri motivasyonu elde edilmesini sağlıyor. Tümleşik iletişim sayesinde coğrafi bakımdan birbirine uzak ekipler yüksek seyahat masraflarından tasarruf elde edebilirken, yüksek enerji masrafları ve karbon emisyonu da azaltılabiliyor. Seyahat masraflarından yüzde 30 oranında tasarruf elde edilmesini mümkün kılan tümleşik iletişim teknolojilerinin yeni nesil iş hayatının olmazsa olmazları arasında yer alması bekleniyor.

Yanıtlayın / Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.