Bristol Myers Squibb Türkiye çalışanları BMS Global Hasta Haftası’nı bu yıl da değer yaratan birçok anlamlı etkinlikle geride bıraktı

13,207

İmmüno-onkolojik tedavilerin ülkemize kazandırılmasında öncü bir rol üstlenen, hastaların yaşamlarını bilim aracılığıyla dönüştürmeyi hedefleyen ve dünyanın lider biyofarma şirketlerinden biri olan Bristol Myers Squibb, çalışanlarının kanser hastalarının yanında olduğunu hissetmeleri adına her yıl eylül ayının üçüncü haftasında düzenlendiği “BMS Global Hasta Haftası’ aktivitelerini gerçekleştirmeye devam ediyor. Bu yıl pandemi nedeniyle 28 Eylül – 2 Ekim tarihleri arasında dijital ortamda gerçekleştirilen 6. BMS Global Haftası tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de eğlenceli, hem hastalar hem de çalışanlar için anlam taşıyan bir dizi etkinlikle tamamlandı.

BMS Global Hasta Haftası’nın kurum için büyük anlam taşıdığını ifade eden Bristol Myers Squibb Türkiye Genel Müdürü Ece Kaşıkcı; “BMS Global Hasta Haftası’nı hastalar için nasıl fark yaratabileceğimize odaklanan bir dizi etkinlikle, dolu dolu geride bırakmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bristol Myers Squibb olarak inanıyoruz ki, hastaların yüzlerindeki tek bir gülümseme bile verdikleri mücadele için çok kıymetli. BMS olarak tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de önceliğimiz; hastalıklarla mücadele içinde olan insanların yaşamlarına güç katmak, hayatlarına olumlu yönde dokunabilmek, umut olmak, ışık olmak… Çıktığımız bu zorlu yolculukta hayallere bir adım daha yaklaşmaya vesile olmak, yaşamlara umut olmak için bugüne kadar tutkuyla çalıştık ve hep çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Employer Brand Academy Türkçe Sertifika Programı

BMS Türkiye çalışanları, 4 günde 25 bin dakika hareket ederek Kanserle Dans Derneği’ne BMS Türkiye tarafından bağış yapılmasını sağladı.

BMS Türkiye, BMS’in tüm dünyada yürüttüğü 1 milyon dakika hareket 1 milyon dolar bağış kampanyasına Türkiye’de “Hastalar İçin Hareket Ediyoruz” etkinliğiyle destek verdi. Hem dünyada hem de Türkiye’de hastaların hayatlarına dokunmak, umut olmak için el ele veren BMS Türkiye ekibi ve aileleri 4 gün boyunca 25 bin dakika hareket ederek Kanserle Dans Derneği’ne BMS Türkiye tarafından bağış yapılmasını sağladı.

Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı Ortakmaç ile söyleşi gerçekleştirildi.

Global Hasta Haftası’nın açılışında BMS Türkiye Genel Müdürü Ece Kaşıkcı’nın ev sahipliğinde, Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı Ortakmaç’ın katılımıyla BMS Türkiye çalışanlarına yönelik özel bir söyleşi düzenlendi. Aslı Ortakmaç, Kanser Savaşçıları Derneği’nin de bir parçası olduğu Kanser ve Hasta Hakları Platformu’nun pandemi dönemde büyük bir farkındalık yaratarak onkoloji hastalarının bu süreçteki tedavilerinin aksamaması için hayata geçirdiği Onko-Van projesini anlattı. Kaşıkcı da COVID-19 sürecini değerlendirerek BMS’in dünyada ve Türkiye’deki bağış ve faaliyetlerini paylaştı.

Kanser hastalarına “birlikte güçlüyüz” dendi

BMS Türkiye çalışanları her yıl Global Hasta Haftası kapsamında düzenlenen hastane ziyaretlerini bu yıl pandemi nedeniyle gerçekleştiremese de aileleriyle birlikte etkinliklere katılarak farkındalığa dikkat çekti.

BMS Türkiye çalışanları ve aileleri hastaların yanında olmak ve toplumda farkındalığa ışık tutmak için hep birlikte “Hastalar İçin Birlikteyiz” sloganını boyayarak kanser hastalarına birlikte güçlüyüz mesajını gönderdi.

BMS Türkiye, “Global Hasta Haftası” etkinliklerinde her geçen sene başarılı çalışmaların altına imza atarak tüm gücüyle hastaların mücadelelerinde onların yanında olmaya devam ediyor.

Yanıtlayın / Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.