Boyner Grup Gönüllüleri, 5060 saatlik gönüllü faaliyete katıldı

470

Boyner Grup, 2002 yılında başlattığı ‘Boyner Grup Gönüllüleri’ ile her yıl yüzlerce çalışanıyla gönüllülük faaliyetleri yürütüyor. 2018 yılında düzenlenen 8 gönüllülük projesinde toplam 166 gönüllü çalışan 5060 saatini gönüllü çalışmalara ayırdı.

 

Misyonunu “Boyner Grup Gönüllüleri, işine, gönüllülere, gönüllülüğe tutkulu, kurumsal bir takımdır” olarak özetleyen BGG elçileri, 2018 yılında ihtiyaç sahibi çocuklara yardımdan sokak hayvanlarının beslenmesine, öğrenciler için kermes düzenlenerek kaynak yaratmaktan çöp toplamaya, sokak hayvanları için klübe yapımından kitap toplama kampanyalarına kadar pek çok farklı organizasyonda görev alarak 166 gönüllü ile toplam 5060 saat gönüllü faaliyette bulundu.

 

Employer Brand Academy Türkçe Sertifika Programı

Sokak hayvanlarını beslemek için oluşturulan “Bir Avuç Umut” projesi, her haftasonu gönüllülerin desteğiyle ormanda yaşayan sahipsiz hayvanlara 300kg mamanın ulaştırılmasını sağlıyor. Proje sayesinde bir yılda sokak hayvanları için 15.600 kg mama sevk edildi. Gönüllüler aynı zamanda ormanda kış için 30 klübe inşa etti. 15 Eylül Dünya Çöp Toplama Günü kapsamında düzenlenen etkinlikte ise gönüllüler Yassıören bölgesinde tonlarca çöp topladı. 23 Nisan’da ve Dünya Hayırseverlik Günü’nde çocukları sevindirmek için düzenlenen hediye ve bağış kampanyaları sayesinde ise Oyuncak Kardeşliği aracılığıyla Şanlıurfa Ceylanpınar köyündeki 3.000 çocuğa hediyeleri ulaştırıldı.

 

Boyner Grup Gönüllüleri (BGG); 2002 yılından bu yana her yıl belirlediği temalarda proje ve etkinlikler ile toplumsal sorunların çözümüne katkı sunuyor. Boyner Grup’un kurumsal sorumluluk ve sürdürülebilirlik anlayışını yaygınlaştıran gönüllüler, paydaşların da düzenlediği organizasyonlara katılım sağlayarak etki alanını geliştiriyor. Boyner Grup Gönüllüleri, etkinlik ve kampanya projelerini; ihtiyaç sahiplerinin ve dezavantajlı grupların desteklenmesi, kaynak geliştirme, motivasyon artırma, sivil toplum kuruluşlarının desteklenmesi, çevre duyarlığının ve stratejik hayırseverliğin geliştirmesi kalemleri altında oluşturuyor.

 

2018 faaliyetlerine ilişkin videoyu izlemek için: https://youtu.be/C5VildbiqdE

 

5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü Hakkında:

Birleşmiş Milletler genel kurulu, 1985 yılında, gönüllü çalışmaları ve faydalarını dünya çapında duyurmak ve gönüllü programlara katılımı artırmak amacıyla ‘5 Aralık’ tarihinin her yıl “Dünya Gönüllüler Günü” olarak kutlanmasına karar verdi. 1985 yılından bu yana Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 123 ülkede 5 Aralık, Dünya Gönüllüler Günü olarak kutlanıyor.

Dünya Gönüllüler Günü; gönüllülük kavramının toplumumuzda daha geniş kitlelere yayılması, günlük hayatımızın doğal bir parçası haline gelmesi ve gönüllü çalışmaların, yerel, ulusal ve global platformlarda tanıtılması için çok önemli bir fırsat olarak kabul ediliyor. Bu amaçla, Dünya Gönüllüler Günü’nde; gönüllülüğün tanıtılması, yaygınlaştırılması, desteklenmesi, teşvik edilmesi ve böylece; bireyleri, yaşadıkları topluma karşı daha sorumlu olmaya, bir arada hareket etmeye ve gönüllü olmaya yönlendirmek için; bilgi ve deneyimlerin paylaşıldığı, gönüllü çalışmaların teşvik ve takdir edildiği çeşitli etkinlikler ve kutlamalar yapılıyor.

Yanıtlayın / Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.