Borusan Mannesmann, Çalışanları İçin Mühendislik Fakültesi Kurdu

1,714

Türkiye çelik boru pazarının lideri Borusan Mannesmann, çalışanlarının kendi potansiyellerini ortaya koymalarına olanak sağlayacak bir çalışmayı daha hayata geçiriyor. Borusan Mannesmann gelişimin sürekli olduğuna inanıyor ve bunu gerçekleştirmek adına yenilikçi adımlar atıyor. Şirket içi eğitim platformu TechStation içerisine “Mühendislik Fakültesi” entegre eden kurum, eğitim çalışmalarına yeni bir soluk getiriyor. Alanında uzman ve uluslararası deneyimde iş ortaklıkları ile oluşturulan program, dijitalleşen dünyada çalışanların yetkinliklerini artırırken, güncel bilgilere ve yüksek niteliklere sahip uzmanların yetişmesini sağlayacak.

Çalışanları dijital dünyaya tam uyumlu hale getirecek program

Employer Brand Academy Türkçe Sertifika Programı

Hayata geçirilen “Mühendislik Fakültesi” ile Borusan Mannesmann’ı teknolojik ve verimlilik açısından çok daha ileri taşıyacaklarını düşünen Borusan Mannesmann İnsan, Kurumsal Gelişim ve Sürdürülebilirlik Genel Müdür Yardımcısı Fırat Akkemik, “İnsan sayesinde başarıya inanan bir kurumuz. İşimize değer katmak için önce kendimize değer katmamız, kendimizi geliştirmemiz gerekiyor. Borusan Mannesmann Ailesi’ndeki her bir mühendisimizin kendini geleceğe hazırlayabilmesi için bu fakülteyi hayata geçirdik. Techstation ve Mühendislik Fakültesi Programı’mızın, dijital yeni dünyada kendimizi geliştirmek, müşterilerimize kaliteli ve fark yaratan ürünler tasarlamak adına bizlere büyük katkı sağlayacağına inanıyorum. Teknolojiyi ve dijitalleşmeyi odağına alan bu programla mühendislerimizi, en güncel bilgilerle buluşturacağız ve yaratıcılıklarının artmasına olanak tanıyacağız. Bu programı, deneyimli liderlerimiz ve iş birliği yaptığımız uzman kurumlarla, içeriği heyecan yaratacak dopdolu bir program olarak tasarladık. Sektörün öncü bir kurumu olarak, bu kapsamda bir eğitim sunan ilk şirket olmaktan gurur duyuyoruz. Bu vesile ile, kendini geliştirmek isteyen mühendislik mezunu gençlerimizin iş fırsatlarını değerlendirirken öncelikli tercihi olacağımıza inanıyorum” dedi.

Beceri tabanlı eğitim yaklaşımı

Bir kurum içinde Mühendislik Fakültesi açan ilk şirket olan Borusan Mannesmann, eğitim programını üretim, bakım ve kalite mühendisleri için özel olarak tasarladı. Borusan Mannesmann çalışanlarının ihtiyaçlarına yönelik hazırlanan program, gerçek endüstriyel uygulamalara dayanıyor. Endüstriyel becerilerin aktarıldığı fakültede bilgi ve yetenek geliştirme odaklı bir eğitim yaklaşımı benimsendi. Borusan Mannesmann, “Mühendislik Fakültesi” ile farklı mühendislik disiplinlerini kendi alanlarında uzmanlaştırarak, uzmanlığı sanata dönüştürme anlayışını geleceğe taşımak istiyor. Tüm bunların yanında üretimde verimliliği artırmak, uzmanlıkların ve yeteneklerin geliştirilmesi, yaratıcı bakış açısına sahip olmak da kazanılacak diğer değerler arasında yer alıyor.

Kişisel gelişim eğitimleri de var

Program kapsamında “Eğitim İhtiyaç Analizi” ile sistematik ve yetkinlik odaklı personel gelişimi hedefleniyor. Borusan Mannesmann işletmelerinde teknik rollerde görev yapan her bir yeteneğin, mesleki yetkinlikleri tek tek incelenirken organizasyonun hedef ve ihtiyaçları da göz önünde bulunduruluyor. Mesleki teknik eğitimlerin yanı sıra duygusal zeka, stratejik düşünme, kişisel farkındalık gibi kişisel gelişim eğitimlerinin de yer aldığı programda katılımcıların çok yönlü gelişmesi amaçlanıyor.

Eğitimlerin yüzde 75’i online ortamda

Pandemi nedeniyle yüzde 75’i online olarak uygulanacak programın 18 aylık süre içerisinde toplam 3 dönemde tamamlanması hedefleniyor. Programdan mezun olmak için katılımcıların tüm eğitimleri eksiksiz olarak tamamlamış olması gerekiyor. Katılımcılar, eğitim bitiminde programın başında belirledikleri ve gelişim komitesi tarafından onaylanmış olan projelerini sunuyor. Sunulan projeler, maliyet, çevre, kalite, iş güvenliği gibi katkıları göz önünde bulundurularak titiz bir değerlendirmeye tabi oluyor ve katılımcılar program sonunda proje not ortalamalarına göre mezun oluyor.

Yanıtlayın / Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.