BİLGİ’nin yetenek festivali BİLGİTalent Fest başlıyor

288

İstanbul Bilgi Üniversitesi Küresel Yetenek Yönetimi Merkezi (BİLGİTalent) tarafından düzenlenen BİLGİTalent Fest, bu yıl “Değişime Uyum Sağla” temasıyla 24-25 Mayıs tarihlerinde santralistanbul Kampüsü’nde gerçekleşecek. Öğrenci ve mezunlara yetenekleri ve hedefleri doğrultusunda geleceklerini planlamalarına yönelik yol göstermeyi hedefleyen festival, ulusal ve uluslararası 80’i aşkın kurumun katılımıyla düzenleniyor.

 

Employer Brand Academy Türkçe Sertifika Programı

Festival kapsamında sektörün önde gelen firmalarından uzman isimler, pandemi sonrası çalışma hayatının geleceği; iletişim, pazarlama ve insan kaynakları alanlarındaki yenilikler, geleceğin meslekleri ve iş yeri kültürü, 21. yy. yetkinlikleri, yeni iş ve çalışma modelleri, dijital dönüşüm gibi konuları ele alacak. 

 

BİLGİ Talent Fest’in ilk gününde düzenlenen seminerlerde Türk Telekom Profesyonel Hizmetler Yönetimi Müdürü Seza Tunay Özatay ve SOCAR Kurumsal İnsan Kaynakları Yöneticisi Burcu Işık konuşmacı olarak yer alıyor. TOFAŞ Satın Alma Müdürü ve TÜSMOD Binek Otomotiv Sektör Başkanı Akın Ergür, MLPCARE Sağlık Grubu Tedarik Zinciri Direktörü Dr. Mustafa Işık, TÜSMOD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Meriç Baykal ise satın alma ve tedarik zinciri yönetiminde dijital dönüşümü ele alacakları panelde bir araya geliyor.

 

İkinci gün ise Microsoft Türkiye, Israil, Güney Afrika Satış Direktörü Özge Bozkurt Doyuran “Her şey hayal etmekle başlar”; Doğuş Holding Chief Brand Officer Didem Erbatur ise “Değişim bizi dönüştürdü mü?” başlıklı sunumları yapacak. Turkcell CHRO Ali Rıza Esmen, Kuveyt Türk Strateji ve İnovasyon Grup Müdürü Selman Ortaköy, KPMG Türkiye Teknoloji Hizmetleri Direktörü Engin Şayan ise değişen iş dünyasında kariyer yapma; dijital dönüşüm, yeni iş ve çalışma modelleri gibi konularda görüş ve deneyimlerini paylaşacak. BİLGİ Psikoloji Kulübü ve Psikoloji Ağı Platformu işbirliğiyle gerçekleşecek “Psikoloji’de Kariyer” başlıklı panel de festival kapsamında gerçekleşecek etkinlikler arasında.

 

Atölyeler ve iş görüşmeleri yapılacak

 

Ulusal ve uluslararası 80’i aşkın kurumun stant açacağı festivalde öğrenci ve mezunlar birebir görüşme yaptıkları firmalara CV’lerini sunma ve firma yetkilileriyle networking yapma olanağı bulacak. Mülakat için ayrılan alanlarda ise iş görüşmeleri gerçekleştirilecek. Festivalde iki gün boyunca AKİK İnsan Kaynakları ve DISCPROFİL Kurucusu, Davranış Envanteri Danışmanı Barış AK, öğrenci ve mezunlarla kişilik envanteri atölyesi gerçekleştirecek. Stratejik Gelişim ve Marka Koçu Burcu Şen ise Geleceği Tasarlama Atölyesi’nde geleceği planlamanın ipuçlarını katılımcılarla paylaşacak. 

Yanıtlayın / Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.