Bayram, fitre ve zekât bağışlarıyla eğitimde fırsat eşitliğine destek verebilirsiniz

599

Türkiye’nin eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu olan Darüşşafaka Cemiyeti, kurulduğu günden bu yana ‘Eğitimde Fırsat Eşitliği’ misyonuyla binlerce çocuğun hayatını değiştirmeye devam ediyor. Darüşşafaka Cemiyeti, Ramazan Bayramı vesilesiyle bu misyona katkı sağlamak isteyen hayırseverleri desteğe davet ediyor.

155 yıldır eğitimle yaşamları değiştiren Darüşşafaka Cemiyeti, bu bayram da eğitimin olmazsa olmaz olduğuna inananları bağış yapmaya davet ediyor. Ramazan Bayramı’nda Darüşşafaka Cemiyeti’ne bağış yapan hayırseverler, annesi veya babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz, 1.000’e yakın öğrencinin eğitim, gıda, giyim ve sağlık gibi ihtiyaçlarına destek olabilecek. Türkiye’nin 69 ilinden sınavla seçilen çocuklara hem şefkatli bir yuva hem de çağın en ileri eğitim fırsatını sunan Darüşşafaka Cemiyeti, bayram için kişi ve kurumlara yönelik “Bayram Tebrik Sertifikası” hazırladı. Darüşşafaka’nın bayram tebriği sertifikası basılı ya da elektronik olarak alınabiliyor.

Employer Brand Academy Türkçe Sertifika Programı

Darüşşafakalı öğrencilerin eğitimine kaynak yaratacak bir diğer alternatif de Darüşşafaka çikolataları… Kahve Dünyası’yla yapılan sosyal sorumluluk projesiyle ortaya çıkan ve kutularında Darüşşafakalı öğrencilerin hayallerini çizimlerle yansıttığı resimlerin yer aldığı Darüşşafaka çikolatalarından sağlanan gelir, öğrencilerin eğitim masraflarının karşılanması için kullanılacak. Darüşşafaka çikolataları, Kahve Dünyası’nın Türkiye genelindeki çok sayıda şubesinden temin edilebiliyor.

Bağışlarla bugüne kadar faaliyetini sürdüren Darüşşafaka Cemiyeti, fitre ve zekât niyetiyle yapılan bağışları da öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak için kullanıyor. Bağış yapmak isteyen hayırseverler www.darussafaka.org resmi web sitesinden bağış bölümüne ulaşabiliyor.

Yanıtlayın / Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.