BAT Türkiye’nin Yeni İnsan Kaynakları Direktörü Gökçe Kulak oldu

552

British American Tobacco (BAT) Türkiye’nin yeni İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevine, 13 yıldır BAT bünyesinde görev yapan ve uluslararası basarilariyla dikkat çeken Gökçe Kulak getirildi.

2003 yılından itibaren BAT bünyesinde görev yapan Gökçe Kulak, globalde yürüttüğü değisim projesinin ardından 1 Mayıs itibariyle BAT Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü görevine başlayacak ve Türkiye Yönetim Kurulu’nun üyesi olacak.

Employer Brand Academy Türkçe Sertifika Programı

Gökce Kulak, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden 1999 yılında mezun oldu. Yüksek lisansını Amerika’da Minnesota Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları ve Endüstriyel İlişkiler bölümünde 2011 yılında tamamladı. İş hayatına Hewitt Associates ABD’de İş Geliştirme bölümünde başladı, daha sonra Türkiye’ye dönerek kariyerine Delphi Otomotiv Sistemleri’nde İnsan Kaynakları’nda devam etti.

Ağustos 2003’te başladığı BAT’deki 13 yıllık kariyerinde, hem Türkiye hem de yurtdışında insan kaynaklarında pek çok farklı görevde bulundu. Türkiye’de Operasyon İnsan Kaynakları Müdürlüğü’nün ardından Kulak, Güney Afrika’da Ücretlendirme ve Yan Olanaklar Proje Müdürlüğü yaptı. Türkiye’de Bölgesel Operasyon İnsan Kaynakları Müdürlüğü’nün sonrasında Tekel Entegrasyon Türkiye Operasyon İnsan Kaynakları Müdürlüğü görevlerini yürüttü. 2009 yılında BAT İtalya’da Yetenek Yönetimi ve Organizasyonel Verimlilik Müdürlüğü, 2011 yılında Türkiye Ticari Fonksiyonlar İK İş Ortağı, Yetenek Yönetimi ve Organizasyonel Verimlilik Bölüm Müdürlüğü ile devam eden kariyerinde pekçok farklı rolü başarıyla tamamladı.

Bu başarılarının ardından 2014 itibariyle atandığı Londra’daki Global İnsan Kaynakları ekibi içerisinde Global İnsan Kaynakları Gelişim Müdürü olarak İnsan Kaynakları Değişim Projesine stratejik liderlik yaptı.

Kulak, farklı ülkeler ve Global Merkez Ofis’teki rollerinde büyüme ajandasında çok etkin olan projelerin yönetimi, kültürel ve organizasyonel değişim, yetenek ve liderlik gelişimi, değişim yönetimi ve sağlıklı İK süreçlerinin oluşturulmasında önemli katkılarda bulundu.

Yanıtlayın / Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.