BASF Türk’e yeni İnsan Kaynakları Müdürü

1,072

BASF Türk, İnsan Kaynakları Müdürlüğü görevine Taner Şimşek’i getirdi. 18 yıllık iş tecrübesi bulunan Şimşek, BASF Türk öncesinde Bayer Türk’te fabrikalardan sorumlu insan kaynakları yöneticiliği görevindeydi.

BASF bünyesinde Türkiye ve Azerbaycan İnsan Kaynakları Yöneticiliği görevine T. Taner Şimşek getirildi. İş hayatına Mercedes-Benz Türk A.Ş.’de eğitim planlama uzmanı olarak başlayan Şimşek, 18 yıllık kariyerinde çeşitli sanayi firmalarında insan kaynakları yöneticisi olarak çalıştı.

Employer Brand Academy Türkçe Sertifika Programı

2009 yılına kadar Mercedes-Benz Türk A.Ş.’de ücretlendirme uzmanı, personel şefliği ve Mercedes-Benz Türk Finansal Hizmetler’de insan kaynakları yöneticiliği rollerini üstlenen Şimşek, daha sonra Borusan-EnBW Enerji Ortaklığı’nda şirketin kuruluşundan itibaren rol aldı ve 2013 yılına kadar şirketin insan kaynakları yöneticisi olarak çalıştı.

Kariyerinin devamında yaklaşık 1 yıl Hayat Kimya Yurtdışı İştiraklerinden Sorumlu İnsan Kaynakları Yöneticisi olarak çalışan Taner Şimşek, Hayat Kimya’nın ardından 2016 yılına kadar Bayer Türk bünyesinde Fabrikalardan Sorumlu İnsan Kaynakları Yöneticiliği görevini sürdürdü.
Orta öğrenimini İstanbul Erkek Lisesi’nde tamamlayan T. Taner Şimşek 1998 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

1975 yılında doğan Şimşek, evli ve iki çocuk babası.

Yanıtlayın / Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.