Aydan Öksüz – İletişim Danışmanı

buneis.com

33,737

Aydan Öksüz. İletişim danışmanıyım. Ağırlıklı olarak yaratıcı disiplinler ve mimarlık alanında kurumlara ve markalara danışmanlık yapıyorum. İşin planlama ve süreç yönetimi: Öncelikle markayı doğru analiz etmeye çalışıyoruz çünkü bu analiz çalışması üzerinden bir iletişim planı hazırlıyoruz marka için. Orada hem medya iletişimi hem etkinlik yönetimi hem sosyal sorumluluk çalışmaları, kurumsal itibar yönetimi, sponsorluk çalışmaları gibi farklı alanlardaki çalışmaları bir planlama dahilinde oluşturuyoruz. Yaptığımız o planlama üzerinden de medya iletişim çalışmalarında röportajların koordine edilmesi, özel haber çalışmalarının yapılması, müşteri ve medya arasında sürekli bir iletişimin sağlanması, bunları iletişim süreç yönetiminde aktif olarak gerçekleştiriyoruz. Aynı zamanda etkinlik yönetiminin yapılması, bu özellikle mimarlık ve yaratıcı disiplinler tarafında akademi dediğimiz ödül iletişimi dediğimiz ve bir takım belirli fuarlara katılımların koordine edilmesi ve yönetilmesini sağlıyoruz. Diğer sosyal sorumluluk ve sponsorluk çalışmaları içersinde de, planlama aşamasından uygulama aşamasına kadar bilfiil müşteri ilişkilerini yönetiyoruz.

Employer Brand Academy Türkçe Sertifika Programı

Yaptığım işin bana keyif veren tarafı öğrenmek ve kendini geliştirmek. Yeni teknolojik gelişmeleri yakından takip etmek, gündemi takip etmek, okumak, araştırmak, ve bunları işimize adapte etmek ve sürekli her yeni güne yenilenerek başlamak benim için çok keyifli ve işin öğretici tarafı.

Yaptığım işin en zor tarafı sürekli bilgiye ve mesaja maruz kalmak. Ve değişen gündem ve durumlar üzerinden de bunları işimize adapte etmeye çalışıyoruz. Bazen de bu süreç bizi zorluyor.

Eğitimim Beykent Üniversitesi halkla ilişkiler ve reklamcılık bölümleri ile işletme bölümünde eğitim aldım, lisans eğitimimi tamamladım. Şu anda da İstanbul Üniversitesi felsefe bölümünde eğitimime devam ediyorum.

Farklı bir eğitimden gelen birisi bizim sektörümüzde yer edinebilir. Çünkü bizim işimiz sosyal bilimleri de kapsayan bir alanın parçası. Sosyolojiden psikolojiye, ekonomiden tarihe kadar pek çok disiplinde eğitim almış birisi bizim alanımızda da çalışabilir.

Bugün yolun başında olsaydım kendime tavsiye edeceğim şeyler kesinlikle çok oku olurdu, her şeyi, ekonomiden siyasete, tarihten felsefeye, edebiyata kadar pek çok alanda bilgi birikimini artırmaya çalışırdım. Yabancı dil çok önemli özellikle bizim işimizde, yabancı dilimi geliştirmeye çalışıp farklı kültürleri yakından tanımak isterdim. Biraz daha matematik öğrenmek ve hem mantıksal ve matematik üzerinden düşünmeyi de biraz işime adapte etmeyi isterdim.

Bugün bu işi yapmıyor olsaydım yönetmen olmak isterdim. Bir yönetmenin gözünden dünyaya bakmak bana her zaman farklı ve ilginç gelmiştir.

Daha fazla meslek için www.buneis.com

Yanıtlayın / Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.