AXA Sigorta’nın İnsan Kaynakları Direktörlüğüne Zeynep Ergenç atandı.

564

Türkiye’nin en köklü sigorta şirketlerinden AXA Sigorta’da yaklaşık üç senedir İnsan Kaynakları Müdürü olarak görevini sürdüren Zeynep Ergenç, İnsan Kaynakları Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi olarak görevine başladı. Ergenç, yeni görevinde; genç yetenek programlarından işveren markası yönetimine, işe alımdan oryantasyona, yetenek yönetiminden yetenek gelişimine, performans yönetiminden toplam kazanç paketi yönetimine kadar çalışan deneyimi döngüsünün her bir adımının yönetimini üstlenecek.

AXA Sigorta İnsan Kaynakları Direktörü Zeynep Ergenç yeni görevi ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmede; “AXA’da bizler her gün insanlığın gelişimi için, insanlık için önemli olanı korumak adına çalışıyoruz. Bu amaç doğrultusunda her şeyin merkezine önce “insanı” koyan global bir markanın parçası olan bizler, gerek yetenek yönetimi ve kişiye özel sunduğumuz gelişim yolculuğuyla gerekse de günümüzde hızla değişen beklenti ve ihtiyaçlara yönelik hızlı çözümler sunmak adına odağımıza aldığımız dijital dönüşüm ve teknolojiye yaptığımız yatırımlarla geleceği bugünden inşa etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Üstelik bu yolda yalnız yürümüyor, “Gelecek Fakültesi” programımızla acentelerimizi geleceğe hazırlarken aynı zamanda geleceği, genç yeteneklerle birlikte yürüttüğümüz çok çeşitli ve kapsamlı çalışmalarla tasarlıyor, her zaman “Gençlerle Birlikte Hareket Ediyoruz”. Bu çalışmalar kapsamında onların gelişimine destek verirken aynı zamanda gençleri daha yakından tanıdığımız, onlardan birçok şey öğrendiğimiz keyifli bir deneyim de yaşıyoruz. Gelecekte karşılaşabileceğimiz riskleri öngörüp sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ederken aynı zamanda geleceğin getireceği fırsatları da çok önceden yakalayıp müşterilerinin, paydaşlarının ve çalışanlarının deneyiminin her bir adımında çözüm ortağı olan bir kurumun parçası olmaktan mutluluk ve gurur duyuyorum” dedi.

Employer Brand Academy Türkçe Sertifika Programı

Kariyerine ilaç sektöründe başlayan Zeynep Ergenç, 7 sene Pfizer ve GlaxoSmithKlein gibi ilaç devlerinin İnsan Kaynakları Departmanlarında farklı görevler üstlendi. 2017 senesinde GlaxoSmithKline’dan Allianz Worldwide Partners’a İnsan Kaynakları Departmanı’nın başı olarak transfer olan Ergenç böylelikle sigorta sektörü ile tanıştı. 2018 senesinden beri AXA Sigorta’da İnsan Kaynakları Müdürü görevini üstlenen Zeynep Ergenç bundan böyle AXA’daki kariyerine İnsan Kaynakları Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi olarak devam edecek. Özel Saint-Benoit Fransız Lisesi’nde eğitim aldıktan sonra Koç Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olan Ergenç iyi derecede Fransızca ve İngilizce biliyor.

Yanıtlayın / Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.