Arçelik uzmanlık temelli organizasyon yapısını genişletiyor

587

Arçelik, teknoloji ekipleri için hayata geçirdiği “Uzmanlık Temelli Organizasyon” projesini açıkladı. Şirket, 1500’ün üzerinde mühendisin yer aldığı Ar-Ge organizasyonunda başlayan uygulamasını yayarak devam edecek.

Arçelik, bu proje ile kritik uzmanlarını yönetsel rollere yönlendirmek yerine, yetkinlik ve teknik bilgilerini en üst seviyede kullanabilecekleri yeni bir anlayışa geçiyor. Yeni yapı, şirket çalışanlarında heyecan yaratarak ve iş sonuçlarına pozitif katkı sağlayarak uzmanların şirket içindeki konumunu daha da kuvvetlendirecek.

Employer Brand Academy Türkçe Sertifika Programı

Arçelik, tasarladığı özel eğitim ve gelişim programlarına dahil edeceği mühendislerine, uzmanlık kariyerleri için büyük fırsatlar sunuyor.

Arçelik, rekabetteki liderliğini uzmanları ile sürdürecek

Proje hakkında açıklamalarda bulunan Arçelik İnsan Kaynakları Direktörü Buket Çelebiöven, tanımlamakta oldukları yeni projenin Arçelik’in rekabetin önünde yer almaya devam etmesi için büyük önem taşıdığını dile getirdi. “Bu proje ile bizim için her biri birbirinden kıymetli arkadaşlarımızın kritik alanlarda uzmanlıklarını geliştirmeyi ve güçlendirmeyi hedefliyoruz. Uzmanlık patikasında ilerleyecek arkadaşlarımıza gelir paketleri, yan faydalar, kariyer gelişim fırsatları ve eğitim olanakları sunacağız” dedi.

Arçelik Üretim ve Teknoloji’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Oğuzhan Öztürk ise, uzmanlarından fark yaratacak projeler üretmelerini, şirketin rekabet gücünü artıracak iş birlikleri geliştirmelerini, karar alma süreçlerinde ve uluslararası bilim mecralarında şirketi temsil ederek Ar-Ge ekosistemlerini genişletmelerini beklediklerini belirtti. Şirket yönetimi olarak bu dönüşümün hayata geçmesini ve sürekliliğini destekleyeceklerini söyleyen Oğuzhan Öztürk, sözlerine karar alma süreçlerinde uzmanlarına şirket stratejilerinin oluşturulmasında bizzat danışacağını ekledi.

Yanıtlayın / Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.