Akçansa’nın insan yönetimine ‘Altın Standart’

511

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa’nın insan odaklı yönetim kültürü ve çalışanına yaptığı yatırımlar, Investors In People – IIP tarafından ‘Altın Standart’ ile değerlendirildi. 

İnsana değer veren ve insan kaynağı yönetimini sadece bir fonksiyonun işi olarak görmeyip, şirket olarak sahiplenen Akçansa, uluslararası insan yönetim ve gelişim standardı olan Investors In People’a (IIP) ilk başvurusunda ve ilk değerlendirme sonrasında Altın Standart almayı başardı.

Employer Brand Academy Türkçe Sertifika Programı

Akçansa İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Hakan Timur, bu başarıya ancak birbirine inanan ve ortak hedefe odaklanan ekiplerin ulaşabileceğine dikkat çekerek, “IIP, insan kaynağının gelişimine ve yönetimine yönelik tüm süreçlerin ve uygulamaların ne kadar doğru yapıldığına ve nasıl daha iyi yapılabileceğine odaklanan dünyadaki ‘insan odaklı’ tek kalite standardı. Çalışanına yatırım yapan bir şirket olarak ‘İnsanımız İçin Peşinizdeyiz’ sloganımızla IIP sürecini başlattık. Yerli ve yabancı değerlendiricilerin yaptığı süreç ve saha incelemeleri, gerek mavi yaka, gerekse beyaz yaka tüm çalışan gruplarımızdan 100’ü aşkın çalışan temsilcisi ile yapılan birebir görüşmeler sonrasında, IIP’nin en üst seviyesi olan Altın Standart ile değerlendirildik” diye konuştu.

İlk başvuru ve ilk değerlendirmede alınan altın sonuç!

Hakan Timur, aldıkları ödülün hem şirket hem de çalışanlar açısından büyük önem ve değer taşıdığını ifade ederek, “Bu standart ile ödüllendirilen sektörümüzde ilk, Türkiye’deki dördüncü, dünya genelinde ise % 7’lik dilimdeki organizasyonlardan biri olmak gurur verici. Ayrıca, bu standarda ilk başvurusunda ve ilk değerlendirme sonrasında layık görülen Türkiye’deki ilk sanayi kuruluşuyuz. Bundan ötürü de çok mutluyuz. Bu başarı birbirine inanan, bir hedefe odaklandığında özveri ile her türlü zorluğu aşan, “Farkı Yaratan İnsanın İşini Sevmesidir” prensibiyle çalışan tüm Akçansa çalışanlarının başarısıdır.” dedi.

Yanıtlayın / Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.